У Львівській філармонії відбудеться благодійний марафон для поранених бійців

У четвер, 9 лютого, у Львівській обласній філармонії відбудеться Бетховен-марафон від Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова». Частину коштів буде передано на допомогу пораненим бійцям АТО, повідомила прес-служба Львівської ОДА.

 

Як зазначають організатори марафону, цього року захід наскрізно просякнутий героїчною тематикою.

 

«Це час, коли ми згадуємо героїв Небесної Сотні та інших полеглих у боротьбі, котра триває й зараз. Третя річниця, Третя симфонія та Третій концерт австрійського генія — символічно, та головне натхненно.  Насправді, для філармонійного життя концерти-марафони – популярна практика. Бетховен, Бах, Моцарт, Вівальді звучать за сцени часто й збирають повні зали. Це чудова можливість поєднати у одній програмі відомі шедеври й рідкісні твори видатних композиторів. Або ж представити публіці те, що рідко входить до концертної програми з різних причин», –  кажуть організатори заходу.

 

Ввечері 9 лютого Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» працюватиме разом з запрошеним солістом-піаністом з Польщі Артуром Яронем.

 

«Цього разу у нас буде героїчний вечір. Назва не випадкова — звучатиме знаменита «Героїчна» Симфонія №3 Людвіга ван Бетховена, яка була написана з присвятою Наполеонові. Проте згодом композитор розчарувався в політиці свого кумира, тому рішуче викреслив з партитури цю присвяту, не змінивши ні єдиної ноти. До речі, твір, наповнений небувалим до того розмахом та епічністю, народжувався в момент, найважчий і для самого Бетховена. Молодий і успішний віртуоз, зірка концертних залів Відня, дізнався, що втрачає слух безповоротно. Але Симфонія № 3 стала його втіхою і позначила зовсім новий етап у творчості, котрий протиставляв його творче горіння силі хвороби. Не дивно, що це один з улюблених творів самого Бетховена. Всього ж він написав дев’ять симфоній, серед яких виділяють Дев’яту з «Одою до радості», яка навіть стала гімном Євросоюзу», – розповів диригент Сергій Бурко.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ