У Львівській міськраді порушили проблему масової вирубки дерев у 5-му парку

У лісопарку «Білогорща» у Львові (5-й парк) розпочали масштабну вирубку дерев. Офіційно це пояснюють необхідністю створення так званої санітарної зони, яка потрібна для обслуговування ліній електропередач.

 

З відповідним зверненням на сесії Львівської міськради звернувся депутат міської ради Тарас Гупало, повідомляє кореспондент «Вголосу».

 

Він пояснив, що до нього звернулися мешканці Білогорщі зі скаргою на протиправну вирубку дерев у лісопарку «Білогорща» на вул. Курмановича.

 

«Мешканці зазначили, що за наслідками обстеження цієї території управління екології департаменту містобудування Львівської міської ради визначило понад 500 дерев, які підлягають вирубці. Наголошую, що це – 500 здорових та рідкісних порід дерев, які планують зрубати на території лісопарку Білогорщі. Ба більше – на сьогодні вже зрубано близько сотні дерев.

 

Слід наголосити, що, згідно з абз. 3 п. 7 Правил охорони електричних мереж, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1997 року №209, уздовж повітряних ліній електропередач і за периметром трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, що перебувають у лісових та інших зелених  масивах, прокладають просіки в міських та районних парках, скверах,  лісопарках для забезпечення такої  ширини просік, щоб відстань від проводів під час їхнього найбільшого відхилення до гілок дерев по горизонталі  була не менш як 2 метри для повітряних ліній напругою 20 кВ, 3 метри відповідно напругою 35-110 кВ, 4 метри – 150-220 кВ, 5 метрів – 330-500 кВ, 8 метрів – 750 кВ. Тобто площа, необхідна, за чинним законодавством, для обслуговування електропередач, є значно меншою, аніж реальна площа вирубки, яку нині проводять у лісопарку.

 

Таким чином, є усі підстави для висновку про протиправне завищення площі просіки, необхідної для обслуговування ліній електропередач. Унаслідок таких дій уже втрачено цінні породи дерев на Білогорщі», – йдеться в запиті.

 

Депутат закликав начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області Романа Дасюка вжити невідкладних заходів для зупинення вирубки дерев у лісопарку «Білогорща» на вул. Курмановича в м. Львові. Провести перевірку правомірності ухвалення рішення уповноваженими посадовими особами Львівської міської ради про проведення вирубки дерев у лісопарку  «Білогорща», зокрема в частині визначення площі проведення такої вирубки. Утворити комісію для проведення службового розслідування правомірності дій посадових осіб Львівської міської ради щодо масової вирубки дерев у лісопарку «Білогорща», до якої включити ініціатора депутатського запиту, представника заявників, представників виконавчих органів Львівської міської ради, представника Державної екологічної інспекції у Львівській області. Надати інформацію про подальше розпорядження деревиною, що залишилася внаслідок вирубки дерев у лісопарку «Білогорща» на вул. Курмановича в м. Львові.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ