У Львівській політехніці говоритимуть про творчість Андреа Палладіо

У Львівській політехніці відбудеться міжнародна науково-практична конференція, присвячена творчості великого італійського архітектора Андреа Палладіо та її впливу у Східній Європі, повідомила прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”.

 

Перед початком конференції у вестибюлі перед актовою залою буде розгорнута  виставка “Творчість Андреа Палладіо”. У її відкритті візьмуть участь директор Інституту Італійської культури в Україні Анна Пасторе і консульського кореспондента посольства Італійської Республіки в Західній Україні Джанлука Сарделлі. Ця виставка, що презентує найважливіші архітектурні проекти Андреа Палладіо, реалізована Італійським інститутом культури в Україні та Національним університетом «Львівська політехніка» у співробітництві з Регіоном Венето та Музеєм Палладіо.

 

В роботі конференції візьмуть участь науковці Львівської політехніки, Львівської національної академії мистецтв, Львівської національної музичної академії імені М.Лисенка, зокрема, професори Богдан Черкес, Микола Бевз, Наталя Сиротинська, Ростислав, Шмагало, Тарас Янко, доценти Ореста Ремешило-Рибчинська, Ірина Дида, Ніна Дика, Олег Рибчинський.  У своїх доповідях і повідомленнях вони розкриють вплив творчості Андреа  Палладіо на мистецьку спадщину України.

 

Італійські дослідники, зокрема, інституційний секретар Міжнародного центру архітектурних досліджень ім. Андреа Палладіо-Віченца  з Університетів Верони та  Падуї доктор Марко Ріва, дадуть оцінку творчості великого італійського зодчого.

 

Андреа Палладіо – великий італійський митець, представник італійської культури та водночас — творець світового культурного спадку. Упродовж останніх п’яти століть він залишається символом світової архітектури.

 

Зодчий народився в місті Падуї 30 листопада 1508 року. Він проектував вілли та мости в містечках регіону Венето, палаци й театри у місті Віченца, церкви та монастирі у Венеції. Після смерті у 1580 році, його витвори та відомий трактат «Чотири книги про архітектуру» повністю змінили уявлення про архітектуру Північної Європи — від Великобританії до крайніх рубежів Східної Європи, зокрема, України. Творчі концепції  зодчого перетнули океан і втілилися у громадських будівлях та заміських віллах Північної та Південної Америки,  Австралії.

 

Конференція відбудеться  8 квітня в Національному університеті “Львівська політехніка”Місце проведення: актова зала головного корпусу університету (вул.С.Бандери, 12).            Початок о 10.30.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ