У львівських школах тривають показові навчання з цивільного захисту

Вже традиційно весною та восени для маленьких мешканців у кожному районі міста відбуваються заходи з попередження і реагування на надзвичайні ситуації – «Дні цивільного захисту», що його ініціює міське управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, із залученням техніки МНС та особового складу районних відділів Львова ГУ ДСНС України. Як поводитись і що робити найперше під час надзвичайної ситуації сьогодні вивчали працівники і школярі класичної гімназії при ЛНУ ім. І.Франка. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

За словами головного спеціаліста управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Олега Дубчака, такі заходи проводяться у всіх навчальних закладах двічі на рік в кожному районі міста. Спочатку проводяться показові Дні для всіх керівників навчальних закладів, і в квітні проводиться єдиний День цивільного захисту для всіх шкіл міста Львова.

 

«Протягом дня відбуваються тематичні відкриті уроки, під час яких діти вивчають план дій під час надзвичайних ситуацій, як поводитись з вибухонебезпечними предметами чи у разі терористичних інцидентів. Відбувається навчальна евакуація усього персоналу закладу, після якої пожежники показують, як правильно гасити пожежу.  Також школярам показують, як надавати першу допомогу», – розповідає директор класичної гімназії при ЛНУ ім. І.Франка Юрій Джала.

 

Зокрема, під час «Днів цивільного захисту» педагогічним колективам і дітям розповідають про те, як надавати першу медичну допомогу, орієнтуватися на місцевості, виживати у дикій природі та виготовляти маскувальні сітки. Також – проводять показову евакуацію зі шкіл під час навчальних пожеж, замінування та інших можливих надзвичайних ситуаціях із залученням спеціальної пожежно-рятувальної техніки. Відбуваються також змагання з елементами цивільного захисту.

Школярі мають змогу не тільки подивитися на практичні дії рятувальників, які ліквідовуватимуть умовні пожежі, рятують людей з приміщень навчальних закладів тощо, а й безпосередньо можуть поспілкуватися з рятувальниками та побачити професійну пожежно-рятувальну техніку, самим навчитись гасити пожежу.

 

За словами семикласника Северина, під час заходу найбільше вразило те, як швидко евакуювалися його однокласники – за 4 хвилини на подвір’я гімназії  організовано вийшли 500 осіб. «Тут учні змогли відчути себе в надзвичайній ситуації. Завжди мріяв спробувати, як гасити із вогнегасника, і побачив, як це роблять інші учні. Дякуємо вчителям, які нас готують до того, як поводитись у надзвичайних ситуаціях. Бо коли буде пожежа і пожежна машина буде затримуватись, ми самі вже зможемо надати певну допомогу», – додає він.

 

«Стало доброю традицією, що спільно з управлінням освіти Львівської міської ради, Головним управлінням ДСНС, районними адміністраціями щорічно проводяться «Дні цивільного захисту» у навчальних закладах міста. Вони популяризують безпечний спосіб життя серед наших дітей і підлітків, підвищують рівень їх практичної підготовки до дій у надзвичайних ситуаціях.

 

Потрібно, щоб вихователі доводили до дітей правила цивільної безпеки дитячою мовою, тобто в ролі ігор та забав. Так діти навчаться правильно переходити вулиці, знатимуть, як поводитись у випадку пожежі та в інших небезпечних для життя ситуаціях», – зазначає начальник  управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Віктор Іваніцький.

 

Нагадаємо, «Дні цивільного захисту» ще відбудуться у таких середніх загальноосвітніх школах Львова (початок – о 9:00 год.): 16 березня у Львівській загальноосвітній школі № 82 (вул. Шафарика, 13, Личаківський район); 23 березня у навчально-виховному комплексі «Сихівська» (вул. Хоткевича, 48, Сихівський район); 23 березня у середній загальноосвітній школі № 23 (вул. Варшавська, 126, Шевченківський район); 30 березня у Львівській українській гуманітарній гімназії ім. О.Степанівни вул. О.Степанівни, 13 (Залізничний район). У  середній загальноосвітній школі № 34 ім. М.Шашкевича (вул. Замкнена, 8, Галицький район) такий захід уже відбувся 2 березня та сьогодні, 14 березня, такий захід відбувся у Класичній гімназії при ЛНУ ім. І.Франка (вул. Порохова, 3, Франківський район)

 

Зазначимо, що показові «Дні цивільного захисту» для керівників середніх загальноосвітніх шкіл у районах міста Львова проводять відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту Львівської області на 2017 рік».КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ