У Львівському університеті презентували фільм, присвячений отцю Михайлу Вербицькому

Сьогодні, 7 грудня, громадськість вшановує постать отця Михайла Вербицького, відтак у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся прем’єрний показ документального фільму “Серце запалене любов’ю” про життєвий шлях композитора.

 

Кінострічка відтворює основні віхи творчості автора музики Державного Гімну України отця Михайла Вербицького. На прем’єрний показ завітали представники влади, духовенство, науковці, студентство, громадські діячі.

 

Голова Львівської ОДА Олег Синютка зазначив, що перегляд кінострічки дозволить більше дізнатись про життя видатного українця отця Михайла Вербицького.

 

“Я б хотів, щоб дивлячись фільм про отця Михайла Вербицького, ви завжди усвідомлювали, наскільки важливо кожного разу робити щось таке, щоб історія не повернулась проти нашого народу, проти нас. Повірте, що саме від нас залежить, якою буде завтра Україна, тому, коли ви дивитесь на постать Михайла Вербицького завжди думайте, що священик дав Україні те, що її укріпило її упродовж віків. Я переконаний, що ця година перегляду фільму не буде просто миттєвістю у житті, а стане точкою відліку від сьогодні і до великого успіху України і українців”, –  наголосив Олег Синютка.

 

Авторами ідеї створення фільму є дослідники творчості Михайла Вербицького Ганна Середа і Ольга Котовська.

 

“Досліджуючи творчість отця Вербицького, ми дійшли висновку, що є багато моментів, які потрібно архівно виправити і власне у фільмі вже відтворено усі документами підтверджені дані про те, як жив отець, з ким спілкувався, яка у нього була родина. Назва “Серце запалене любов’ю”, тому що композитор усю свою любов віддавав спочатку Богові, потім державі і суспільству”,  – розповіла Ганна Середа.

 

Зазначимо, фільм створили у межах реалізації Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області у 2017 році.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ