У Львові горіла суха трава і торф

Як повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР, 29 березня у Львові зафіксовано два випадки горіння сухої рослинності та її залишків – на вул. Білогорща, б/н (Залізничний район) на відкритій території вогнем знищено суху траву, площею 900 кв.м., та на вул. Кульпарківській, 224 (Залізничний район) на відкритій території вогнем знищено суху траву, площею 2000 кв.м. Також на вул. Роксоляни, б/н (Залізничний район) виникла пожежа на відкритій території, внаслідок якої знищено торф, площею 40 кв.м.

 

Загалом у Львові з початку року зафіксовано 50 пожеж, пов’язаних з самовільним спалювання рослинності та її залишків, а також 3 пожежі на торфовищах.

 

Мерія вкотре застерігає, що спалювання сухої трави і листя загрожує виникненням масштабних пожеж в лісах і населених пунктах, небезпечних для здоров’я людей. А горіння торфів в сухі весняні і літні періоди завдають значних економічних та екологічних збитків місту і загрожують виникненням надзвичайних ситуацій місцевого рівня.

 

Шкода від спалювання сухої трави вкрай небезпечна. До складу диму від спалювання сухої рослинності та її залишків входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Крім того, такі пожежі призводять до руйнування ґрунтового покриву, загибелі ґрунтоутворюючих мікроорганізмів.

 

Водночас, містян застерігають, що відповідно до чинного законодавства, за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ