У Львові говорили про ювенільний ревматоїдний артрит

Сьогоднішнє проведення конференції в департаменті охорони здоров’я було ініційоване Громадською організацією “Гармонія руху”, яка об’єднує  батьків дітей, хворих на ювенільний ревматоїдний артрит (ЮРА). Ця ініціатива була підтримана департаментом та лікарями Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Про це інформує прес-служба Департаменту охорониздоров’я ЛОДА.

 

Мета конференції – покращення поінформованості батьків та лікарів різних спеціальностей про діагностику хвороби та сучасні терапевтичні можливості.

З вітальним словом виступила т.в.о.директора департаменту Ірина Микичак, яка в своїй промові наголосила на важливості співпраці між лікарями та батьками, що є запорукою успіху в лікуванні та в покращенні якості життя пацієнта. Керівник департаменту вручила грамоти дитячому кардіоревматологу ЗУСДМЦ Ярині Бойко, представникам ГО «Гармонія руху» Наталії Грищенко, Марії Карпінській, Андрію Волощаку за активну громадську позицію та особистий внесок у впровадженні новітніх медичних технологій, забезпеченні доступної якісної медичної допомоги дітям Львівщини.

Голова Всеукраїнської ГО “Радість руху” Тетяна Барлас поділилася досвідом роботи в Україні та показала шляхи до вирішення медичних і соціальних проблем хворих на ЮРА.

«Під опікою в нашому центрі перебувають близько 160 дітей, хворих на ЮРА. Фінансування хворих на ЮРА впродовж 2013-2015 рр. проводилось за кошти обласного та державного бюджетів, у 2016 році –  лише за рахунок обласної програми. Тому сконцентрувавшись на проблемі, її можна розв’язати. Це, звичайно, потребує великих зусиль, однак успішний результат дає відчуття впевненості у майбутньому. Діючи разом, ми стаємо могутньою силою, яка може змінювати суспільство, досягати необхідних удосконалень в системі послуг для дітей, зокрема, хворих на ЮРА та змін у суспільній свідомості загалом», – зазначив головний лікар ЗУСДМЦ Андрій Синюта.

Також на конференції проводились оглядово-інформаційні виступи основних фахівців Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, які забезпечують діагностику, лікування, реабілітацію та психосоціальний супровід пацієнтів.

Дана конференція об’єднала батьків хворих дітей та фахівців для досягнення спільної мети – забезпечення повноцінного життя дітей, хворих на ЮРА, попередження їхньої інвалідизації.

Довідково:

Громадська організація “Гармонія руху” створена  у 2011 році ініціативною групою батьків, діти котрих хворіють на ЮРА. Метою організації є лобіювання інтересів  дітей, хворих на ЮРА, у суспільстві та державі, сприяння гармонійному розвитку хворої дитини шляхом надання повної інформації про захворювання та методи лікування, забезпечення психологічного супроводу дітей та членів їхніх родин. Громадська організація об’єднує близько 90 родин, діти котрих хворіють на ЮРА.

Ювенільний ревматоїдний артрит – хронічне системне запальне захворювання сполучної тканини з переважною локалізацією процесу в опорно-руховому апараті (суглобах), в основі якого лежить дисфункція імунної системи, виражена аутоагресія, що веде до розвитку патологічних імунних реакцій, деформації суглобів, значної інвалідизації дітей.

 

 

 КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:30, вівторок, 5 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:00, понеділок, 4 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
10:30, понеділок, 4 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0