У Львові на міжнародній конференції обговорюють реформу СБУ

У Львівському національному університеті імені Івана Франка проходить VIІI Міжнародна конференція «Захист демократичних цінностей і дотримання прав людини в діяльності спецслужб».

 

Голова СБУ Василь Грицак, презентуючи перспективи реформування відомства, зазначив, що  Служба безпеки України оновлюється й реформується за підтримки іноземних партнерів, європейських безпекових структур, міжнародних демократичних інституцій і громадянського суспільства.

 

Ректор Львівського національного університету Володимир Мельник закцентував увагу на важливості залучення студентської молоді до дискусії про майбутнє Служби: «Демократія і свобода – не абстрактні поняття, це вимір життя колективу нашого вишу в поколіннях», – запевнив він. На його думку, наукове середовище, молода генерація, громадянське суспільство й Служба безпеки мають діяти як одна команда в ім’я майбутнього України.

 

На думку заступника директора Женевського центру демократичного контролю над збройними силами Філіппа Флурі, важливо, що діалог про роль СБУ у демократичному суспільстві відбувається не у вузькому колі, а за участю платників податків і виборців. «Ми віримо, що прийде час, коли ви остаточно позбудетеся радянської спадщини й Україна за підтримки західних партнерів досягне успіху в реалізації реформ», – сказав він.

 

Директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Наталя Немилівська відзначила безпрецедентну прозорість Служби, широкий діалог із суспільством і готовність до комунікації з іноземними партнерами.

 

Заступник директора Офісу зв’язку НАТО в Україні Анн-Крістін Б’єргене закликала до посилення ролі незалежних органів нагляду в безпековому секторі. «Конструктивне партнерство із суспільством має бути скероване на досягнення спільних цілей», – зазначила вона.

 

Голова СБУ Василь Грицак подякував за експертну допомогу, яку надавали й надають колеги з Європейського Союзу, країн-членів НАТО у складні часи протистояння збройній російській агресії. «СБУ мала дуже швидко реформуватися в ефективну бойову спецслужбу. Ми втримали прапор, зберегли честь, гідність, вірність присязі, підняли бойовий дух наших офіцерів. Ми не дозволили ворогу створити пояс нестабільності в мирних регіонах держави, з нуля сформували підрозділи безпілотної авіації, спеціальних операцій», – підкреслив він.

 

Міжнародні партнери сприймають сьогодні українську спецслужбу не лише як реципієнта міжнародної допомоги, але й як спецслужбу, яка набула унікального досвіду з протидії гібридній війні.

 

Грицак розповів, що Служба вміє протистояти проявам сепаратизму в різних регіонах держави, незаконному обігу зброї, атакам ворога в інформаційній війні, яку агресор веде проти України. Триває рішуче очищення власних лав від зрадників і корупціонерів.

 

«Очевидно, що плани агресора йдуть набагато далі кордонів України. Ми маємо бути готовими дати відсіч. Тому під час реформування й оновлення не можна допустити зниження ефективності Служби. Поєднавши досвід і бачення оперативної ситуації, всі разом маємо розробити автентичну модель української спецслужби. Не підлягає сумніву, що вона мусить бути європейською, побудованою на засадах демократії, законності», – підкреслив голова Служби.

 

Голова СБУ високо оцінив співпрацю у рамках Міжнародної дорадчої групи з реформування СБ України, продуктом якої є проект Концепції реформування СБ України. Документ закладає міцний фундамент для надійного міжнародного партнерства у протидії тим, хто намагається зруйнувати глобальну безпекову архітектуру.

 

«Метою змін, які проводяться і надалі проводитимуться в Службі безпеки України, є посилення її спроможності протидіяти сучасним зовнішнім і внутрішнім загрозам національній безпеці, збільшення внеску в європейську та глобальну безпеку, уточнення функцій і повноважень, посилення демократичного цивільного контролю, відновлення, крок за кроком, нормальної безпекової ситуації в усій державі, незалежно від регіону», – наголосив Грицак.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ