У Львові напрацювали перші побажання щодо подальшої реконструкції вул. Бандери

1 квітня в рамках проекту «Вулиця для всіх», який реалізовує Інститут міста, відбулась перша відкрита зустріч із мешканцями та користувачами вул. С. Бандери. У ході зустрічі учасники мали змогу дізнатись більше про проект та отримати відповіді на свої запитання від головного архітектора міста Юліана Чаплінського і команди проекту, а також ознайомитись із результатами Урбаністичного воркшопу, що відбувся 3-4 березня. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

Хоча основною цільовою аудиторією були саме мешканці, подію мали змогу відвідати всі охочі. Серед зацікавлених проектом були також студенти, експерти з питань містобудування, активісти та представники установ, що розташовані по вулиці Бандери. Під час роботи в групах, учасники зустрічі мали змогу висловити свої думки стосовно проблем вулиці та побажання щодо того, що варто зберегти чи змінити під час реконструкції.

 

Серед основних проблем учасники зустрічі назвали стихійне паркування, поганий стан пішохідної частини та дорожнього покриття і, як наслідок, сповільнення транспортного руху та ускладнений рух для велосипедистів, МАФи, розташовані по вулиці, якість громадських просторів та ін. Серед позитивних характеристик вулиці учасники виокремили широку пішохідну зону, насиченість вулиці архітектурними пам’ятками, зручне розташування вулиці в плані транспортного сполучення, наявність озеленення.

 

Окрім вирішення згаданих проблем, після реконструкції учасники хотіли б бачити більше пішохідних переходів, так звані «кишені» для зупинок громадського транспорту, Wi-Fi у громадських зонах, клумби, які б відмежовували між пішохідною і проїжджою зонами, а також замощення тротуару та пішохідних переходів в один рівень, тактильну плитку та краще освітлення вулиці. Також, переважна більшість учасників зустрічі хотіла б позбутись огорожі літніх кафе на пішохідній частині, приямків громадських закладів, стихійного ринку біля церкви св. Ольги та Єлизавети, а також паркану довкола головного корпусу Львівської Політехніки. Окрему увагу учасники звернули на шум від транспорту, вигляд вивісок, надмірну кількість рекламних щитів та недостатню кількість урн для сміття і висловили бажання інтегрувати зелену зону Львівської Політехніки з вулицею Бандери. Усі напрацювання користувачів вул. С.Бандери передадуть проектантам проекту для розробки компромісного рішення із урахуванням інтересів усіх груп користувачів вулиці.

 

Варто відзначити, що зауваження та побажання мешканців відповідають рекомендаціям учасників Урбаністичного воркшопу, що відбувся 3-4 березня цього року. Так, за підсумками дводенної роботи, експерти запропонували акцентувати на увагу на забезпеченні максимально безперебійного руху пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту, впорядкувати перехрестя транспортних та пішохідних зв’язків, зберегти асиметрії крайніх меж північної сторони вулиці Бандери – для якої характерні великі масиви зелених насаджень – та південну, яка відзначається щільною забудовою. Унікальною ознакою вулиці Бандери, на думку експертів, є своєрідна багатофункціональність вулиці, і як наслідок, умовний поділ вулиці на окремі зони – «привокзальну», «студентську» та «транзитну» – та алейний характер вулиці, який можна спостерігати зокрема в тяглості зелених насаджень та трамвайного шляху. Учасники воркшопу також акцентували увагу на потребі розвитку тьрох громадських просторів – навпроти церкви св. Ольги та Єлизавети, простору довкола головного корпусу Львівської політехніки та простору довкола органного залу.

 

Наступним кроком в ході проекту буде проведення фокус-груп. До участі у цих дослідженнях запрошуватимуться мешканці, пішоходи, користувачі різних видів транспорту, працівники установ, а також представники місцевого малого та середнього бізнесу.

 

Детальніше з матеріалами, що були представлені на зустрічі, можна ознайомитись за посиланнями: http://www.slideshare.net/Street4all/ss-60496903 та http://www.slideshare.net/Street4all/ss-60496645.

 

Інформаційна довідка проекту: http://city-institute.org/street-for-all/.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ