У Львові офіційно відкрити Центр Митрополита Андрея Шептицького

Сьогодні у Львові урочисто відкрили Центр Митрополита Андрея Шептицького. Розпочались урочисті заходи з благословення стіни вшанування найбільших жертводавців Кампанії розвитку УКУ (2010-2016) та Архиєрейської Божественної Літургії в храмі Святої Софії – Премудрості Божої, яку очолив Владика Борис (Ґудзяк). Опісля відбулось освячення цеглинок з іменами жертводавців у храмі Св. Софії-Премудрості Божої та чин освячення і відкриття Центру Митрополита Андрея Шептицького за участю головного фундатора Джеймса Темертея. Про це інформує ЛМР.

«Сьогодні ми всі є разом, бо Бог вислухав молитву, бо йому сподобалося будувати цей дім.  Як вчора Блаженніший Святослав говорив: «Не один єпископ, не одне покоління молило Господа, щоб відродження прийшло в Україну, а найкращим відродженням є освіта і виховання». Саме Йосиф Сліпий просив Господа Бога про Католицький Університет. Ми сьогодні завершуємо нашим урочистим актом, нашою молитвою і присутністю шестилітню кампанію, дякуємо Богові і вам за допомогу, молитву і співпрацю. Сьогодні я дуже хочу, щоб ми подякували в особливий спосіб моєму попередникові на посаді ректора – владиці Борису Гудзяку, натхненникові нашого Університету, нашим жертводавцям, нашим друзям. Він виношував у своєму серці ті слова Блаженнішого Патріарха Йосифа, які лунали не раз у Римі, коли він був студентом, що треба нам в Україні відбудувати Український католицький університет. Він не тільки виношував цю ідею, але навколо себе з’єднував талановитих людей, людей доброї волі і ми всі разом бачимо великі плоди Духа Святого і цієї праці нашого владики. Ми є свідками народження університету, а сьогодні – завершення будови Центру Митрополита Андрея Шептицького. Хочу подякувати архітекторові Бенішу, який з першого дня своїми рисунками дав такий зразок, який нам всім сподобався, Юліану Чаплінському та його команді, які цей проект і задум втілювали тут в життя. Найбільше подяки від нас усіх належить нашим будівничим, які будували завзято і дуже якісно. Хочу, щоб всі сьогодні відчували, що ми на прекрасному весіллі, де кожен кожному має за що подякувати і кожен кожному має перед Богом висловити велику вдячність за те, що ми можемо бути свідками такого прекрасного бенкету», – зазначив отець Богдан Прах, ректор Українського католицького університету.

«Це дуже важливо зрозуміти те, що спільнота, УКУ, церква, місто, архітектори презентують нам сьогодні. Ви всі дуже добре знаєте Львів, знаєте як це є пройтися центром. Ви відчуваєте цю атмосферу нешироких вуличок, будинків, які мають 5 поверхів, і після кожного повороту відкривається щось особливо зворушливе. І тому у цьому місці мало бути щось хороше – у розмірах Львова, в атмосфері цього міста, але з 21 століття. Ми хотіли, щоб довіра в нашій країні, де ніхто нікому досі не довіряє, росла й через архітектуру», – додав Владика Борис Ґудзяк.

«Це дуже важливий день і дуже велика честь бути тут – на відкритті Центру Митрополита Андрея Шептицького. Співпраця архітекторів, і наша з вами співпраця дала цей результат», – сказав Джеймс Темертей, голова доброчинної Фундації Temerty (Канада), громадянин Канади українського походження.

«Дуже багато людей долучилось до цього проекту. Тому сьогодні я буду говорити від імені усіх членів нашого офісу та тих людей, які власними руками зводили цю будівлю. Я добре пам’ятаю той момент, коли нас запитали, чи зацікавила би нас пропозиція спорудити тут будівлю бібліотеки для УКУ. Також дуже добре пам’ятаю перший свій візит сюди. Я багато дізнався про історію Львова. Думаю, цей досвід для мене став певним навчанням, яке мене задумало над тим, як бути скромним. Робота задля університету, задля викладачів, задля високодуховних викладачів – для будь-якого архітектора це робота, яка справді приносить винагороду. Можна багато говорити про архітектуру, про філософію архітектури. Але хороший університет базується на ідеї, на концепції викладання, а архітектура може допомогти у цій справі. Тому архітекторам треба відчути, у чому саме полягає ця ідея, ця концепція викладання, це філософське бачення і філософія університету. Архітектурні споруди – це ті визначальні артефакти, які залишає по собі людство. Архітектура визначає наш вимір, простір і час, вона оточує нас завжди. Тому архітектура є певним відображенням наших культурних здібностей та можливостей. Якщо нам вдасться досягти хоча б найменшого успіху у відображенні цієї ідеї, у витворенні цієї ідеї, у відтворенні культурних здібностей простору цього міста, людей і спільноти цього міста – я вже буду дуже вдячним. Хочу подякувати усім, хто допоміг нам втілити цю будівлю в реальність», – зазначив Стефан Беніш, архітектор з Німеччини.

«Сьогодні ми чули багато мрій, ми говорили про те, як народжувалися мрії, команди і спільноти людей збудувати цей Центр, але важливо не тільки мати мрії і реалізовувати їх, але почути й мрії інших. Одним із завдань Центру Шептицького буде полягати в тому, щоб почути ваші мрії і реалізувати їх в просторі нашої будівлі. Однією з цих мрії стала виставка, присвячену Митрополитові Андрею Шептицькому, яку ми відкриваємо сьогодні у такому товаристві», – зазначив директор Центру Митрополита Андрея Шептицького Олег Яськів.

Після урочистого відкриття Центру, відкрили виставку, присвячену Митрополитові Андрею Шептицькому.

Також о 19.00 год має відбутись святковий концерт у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької. У сценічному дійстві братимуть участь такі відомі гурти, як: «Піккардійська терція», «Кому вниз», Сестри Тельнюк, Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» та інші. Автор текстів – Мар’яна Савка. Під час Академії перед глядачем постане уся історія Київської Церкви: від Хрещення Київської Русі до теперішніх днів, а кожен присутній зможе відчути себе причетним до тисячолітньої історії Церкви.

Усі заходи відбуваються в рамках відзначення 25 років УКУ в Україні. Відтак, до 14 вересня в УКУ відбуватимуться заходи, які зможуть відвідати жителі та гості міста. У програмі Святкового тижня – концерт в Оперному театрі, паломницький тур духовними центрами Галичини, серія лекцій та дискусій, конференція TEDxUCU, зустріч усіх випускників Львівської богословської академії УКУ та Львівської бізнес-школи УКУ.

11 та 12 вересня організатори пропонують гостям відчути себе студентом університету – побути в аудиторіях з викладачами.

13 вересня святкові заходи в УКУ збігаються із початком навчального року, який в УКУ відкривається в день нового церковного року – Індикту. Одним із важливих елементів святкування є церемонія вручення стипендій для студентів на різних факультетах.

Цими днями також святкуємо символічне 25-ліття УКУ в Україні. Адже саме у вересні 1992 року з благословення Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського відбулося перше засідання групи, що займалася відновленням Богословської Академії у Львові та перенесенням УКУ з Риму до України. І це символічний початок УКУ, який тільки через 10 років інавгурували як університет.

Довідка

Центр Митрополита Андрея Шептицького будували два роки під наглядом відомих архітекторів. У Львові – це перший схожий проект, в якому буде сучасна бібліотека, навчальний корпус та місце для дозвілля студентів.

Перший поверх стане своєрідним креативним простором. Тут працюватимуть виставки, кафе, магазин та дитяча зона, а на стелажах виставлятимуть нові книжкові надходження та періодику.

Левову частку площі займатиме бібліотека. Сюди перевезуть книжкову колекцію університету, яка налічує близько 120 тисяч книг. Серед них і рідкісні книги та стародруки.

У кількох приміщеннях облаштують навчальні аудиторії.

Зараз в УКУ навчається близько півтори тисячі студентів. У цій п’ятиповерховій будівлі до їхніх послуг буде кілька конференц-залів, коворкінги та клуби. Центр працюватиме не лише для викладачів та студентів університету. Бібліотекою зможе користуватись кожен, хто оформить абонементКоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ