У Львові оголосили конкурс концепції вшанування Небесної сотні

Львівська міська рада оголосила старт Всеукраїнського архітектурного конкурсу на найкращу концепцію громадського простору із вшанування пам’яті Небесної сотні. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

 

Як розповів Андрій Садовий, міський голова Львова, за основу взято ідею Віри Савченко щодо спорудження моста на «Губернаторських валах». «За основу взяли ідею Савченко – збудувати мостик на Валах. Ця ідея всіма була акцептована. Тепер справа в нюансах, як це правильно зробити. Тому люди подають свої пропозиції. Оберемо найкращий варіант, щоб цього року почати реалізацію цього проекту, щоб він був естетично гармонійно вписаний у навколишнє середовище, і щоб він був корисний, щоб цей мостик міг служити людям, особливо тим, хто хоче на возику заїхати в цю частину міста Львова, яка має дуже велику історичну пам’ять. Це Вали біля приміщень Римо-католицької курії. Власне, в цьому районі планується збудувати цей прекрасний мостик. Це символічно, бо хлопці вмирали в Києві на Майдані під мостом, тому ідея спорудження мосту стала мені дуже близькою, коли пані Савченко це запрезентувала», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

 

Ідея проведення конкурсу виникла рік тому. Міськрада разом із облдержадміністрацією та ЗГО «Родина Героїв Небесної Сотні», на основі поданих ідей першого етапу реалізації проекту, визначили за основу пропозиції Савченко, Одрехівського та Клопот. Тоді ж підписали меморандум про проведення архітектурного конкурсу. Сформований пізніше Оргкомітет визначив територію проектування – частину скверу «На Валах» по обидві сторони вул. Максима Кривоноса (історично сформована назва «Губернаторські Вали»).

 

Відповідно до Програми та умов конкурсу, до участі запрошують фізичних та юридичних осіб, незалежно від фаху, фахівців та авторські колективи фахівців.

 

На «Губернаторських валах» передбачається створити громадський простір увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні з меморіалізацією подій Революції. Простір повинен зберігати існуючий, не переобтяжуючи міський простір меморіальною функцією.

 

Перед учасниками ставиться завдання просторовими засобами створити емоційне переживання єднання великої кількості людей заради великої мети – жити вільним у вільній країні. Потрібно передати, за що люди вийшли на Майдан, та заради чого загинули Герої Небесної Сотні.

 

На проектування відведено два місяці. Конкурсний проект необхідно подати до 18.00 21.06.2016 р. Розглядати проектні пропозиції буде компетентне журі, до складу якого входять відомі архітектори, вчені, урбаністи та представник від сімей загиблих героїв Небесної сотні.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ