У Львові презентували книгу про Михайла Фіголя

Сьогодні, 23 жовтня, у музеї Львівської національної академії мистецтв презентували книгу «Михайло Фіголь: Альбом». Про це інформують у прес-службі ЛОДА. 

Книга, упорядником якої став Олесь Фіголь, відкриває сторінки із життя автора великих живописних циклів з історії древнього Галича, наукових реконструкцій архітектурних пам’яток на території Галицького історико-культурного заповідника.

«Митець навчався в Ленінграді, міг там залишитися і збагачуватися, прославляючи «вождів» тоталітарної системи, але Михайло Фіголь був українцем за кров‘ю і за духом. Він повернувся в Україну, творив для українців і про українців. Людина, про яку ця книга, міг залишитися за кордоном, заробляти чималі гроші, але на щастя Михайло Фіголь був великим патріотом і черпав своє натхнення в українській землі. Він би неодмінно радів тим успіхам держави, які нам спільно вдалось досягти. Ми стали на захист України, виборюємо свою незалежність і, як ніколи, почали усвідомлювати,  що усю свою спадщину треба цінувати і вивчати. Тому творчий спадок Михайла Фіголя, як і інших великих митців України, мусить знати українська  молодь, їх мусять бачити українці у кожному куточку нашої держави. І  тоді, коли наші діти знатимуть свою історію, її геніїв та героїв , тоді буде мо мати справжніх патріотів, які розбудовуватимуть нашу державу», –  зазначила керівник апарату Львіської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська.

Михайло Фіґоль – визначний український художник і вчений, есеїст і педагог, доктор мистецтвознавства, професор, активний популяризатор української історії давньокняжої доби, дослідник культурних артефактів Галича-Крилоса.

Іменем Михайла Фіґоля названа кафедра образотворчого мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а також вулиця міста Івано-Франківська, на якій він жив і творив. Ще за життя, 18 вересня 1998 року він відкрив домашню картинну галерею, присвячену 1100-річчю Галича. Сьогодні там функціонує унікальний музей Михайла Фіґоля.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ15:04, вівторок, 19 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:30, вівторок, 19 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:00, вівторок, 19 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0