У Львові презентували результати проекту «Наукова – розумний мікрорайон»

Сьогодні, 28 грудня, у холі СЗШ І-ІІІ ступенів № 83 презентували реалізовані проекти у межах проекту «Наукова – розумний мікрорайон». Під час презентації було детально представлено проекти, реалізовані протягом 2017 року, та заплановані на 2018 рік. Про це ТРК “Львів” повідомили у прес-служба ЛМР.

 

«Ми домовились, що ми в районі вул. Наукової тестуємо новітні технології. Я вражений сьогодні новими кабінетами фізики та хімії – це три кроки вперед. Дуже якісне, сучасне обладнання. Моє завдання – щоб у всіх школах були такі якісні кабінети, щоб ми сьогодні більше інвестували коштів і зусиль в те, щоб наші діти, закінчуючи школу, були ще більш мудрими і талановитими. В світі, де є дуже велика конкуренція, перемагати будуть ті, хто буде мати якісні знання і буде вміти застосовувати ці знання в житті. Завдання – так вибудувати шкільну програму, щоб діти мали і бажання вчитись, і користь від того.

 

Район отримує нове дихання. Дуже багато інновацій, спортивна інфраструктура, використовування новітніх технологій. Усі райони мають бути такими.

 

Ми проводили конкурс серед усіх районів міста на визначення розумного мікрорайону, куди місто інвестує більше коштів. Переміг, власне, цей район. Я підтримую ідею, щоб ця школа мала ім’я Пулюя, бо це відомий українець, який прославив Україну своїми винаходами на цілий світ. Ми тут відтестували багато якісних прикладів. Потім будемо ці всі речі впроваджувати в інших районах міста Львова. Всі райони мають бути однаково доглянуті, школи мають бути однаково активні. Діти мають мати задоволення і бажання ходити до тих шкіл. Тут буде агродворик, дітей будуть привчати до вирощування чогось корисного», – розповів Андрій Садовий, мер Львова.

 

«Основний масив коштів у цей мікрорайон пішов у галузі освіти і культури: сучасні класи, інтерактивні класи, сенсорні кімнати і кімнати Монтессорі, оновлення медіатек, громадські простори, облаштування зупинок громадського транспорту, сучасне освітлення, створення спеціальних зон для відпочинку жінок з малими дітьми і багато іншого цікавого, що ми зробили цьогоріч.

 

Загалом у нашому мікрорайоні є 5 великих шкіл і 2 маленькі школи, 5 дошкільних навчальних закладів, поліклініка, медіатека і в кожному з цих об’єктів ми щось зробили. Наприклад, у СЗШ №83 створили коворкінг-зону, оновили два кабінети, тривають роботи з облаштування агродворика, де діти зможуть доглядати за овочами і плодовими деревами.

 

Я думаю, що частина нашого досвіду, який ми отримали, впроваджуючи інновації у цьому розумному мікрорайоні, буде передано й поширено на інші райони міста Львова у 2018 році», – зазначив радник міського голови Львова Андрій Шевців.

 

Проект реалізовується у мікрорайоні, який охоплює територію, обмежену вулицями Пулюя, частинами вулиць Княгині Ольги, Володимира Великого, Кульпарківської, Трускавецької. Мікрорайон «Наукова» є мініатюрною моделлю великого міста, адже на його території є 84 багатоквартирних будинки, 22 зупинки громадського транспорту, 20 навчальних закладів (садочки, школи, коледжі, позашкільні гуртки), 10 місць громадських просторів, 2 медичні заклади, 9 торгових центрів, 3 релігійні споруди, 3 бізнес-центри, Львівський міський центр зайнятості.

 

Чимало впроваджень стосуються освітніх закладів. Зокрема, дошкільні навчальні заклади отримують облаштування ігрових просторів, сенсорну кімнату, ноутбуки + Smart TV, кімнату Монтессорі. Загальноосвітні навчальні заклади отримують лінгафонні кабінети та окуляри VR. Позашкільні навчальні заклади отримують велополігон та літню сцену, а також комп’ютерну техніку, Smart TV. У планах також інтерактивна карта Львова та додаткова техніка для бібліотеки, інтерактивний клас сольфеджіо для Школи мистецтв, запровадження електронної медичної картки та облаштування всіх робочих місць комп’ютерною технікою у поліклініці.

 

Розробник Програми – департамент розвитку Львівської міської ради, цільові групи Програми – мешканці мікрорайону «Наукова», комунальні підприємства, заклади та установи, що є на території цього мікрорайону, інші підприємства, організації, заклади та установи.

 

Фінансове забезпечення Програми здійснюється у межах кошторисних призначень, передбачених у міському бюджеті міста Львова, у тому числі способом поповнення статутного капіталу комунальних підприємств, а також за рахунок коштів інвесторів, спонсорської допомоги, донорських коштів та грантів, у тому числі міжнародних, не заборонених законодавством України.

 

«Мені у школі показали те, що є зроблено добре – кабінет фізики, хімії, зону. Це мило. Дай Бог, щоб з цього почались зміни у цій школі. Хочу подякувати вам усім за працю, яку ви робите, і відзначити тих людей, які долучились, щоб це був стимул робити більше добрих справ.

 

Я не побачу вас у цьому році. Бажаю, щоб новий рік дав нові бажання, нові можливості для самореалізації, щоб було більше цікавого, креативного простору, щоб ви в ньому розвивались і були кращими», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

 

Довідка

 

Цьогоріч 26 червня на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради депутати прийняли рішення про затвердження програми реалізації інноваційного проекту «Наукова – розумний мікрорайон» з метою тестового впровадження smart-технологій у всі сфери життя міста на прикладі одного з мікрорайонів.

 

Згідно з ухвалою, проект «Наукова – розумний мікрорайон» передбачає:

 

  • оновлення, консолідацію та уніфікацію технічних ресурсів для забезпечення надійної роботи інформаційно-комунікаційної структури у межах мікрорайону;
  • створення єдиної системи безпеки;
  • впровадження інноваційних підходів до навчання та розвитку в освітніх та культурних закладах;
  • створення елементів спортивної та дитячої інфраструктури;
  • створення громадських просторів на основі принципу соціальної взаємодії теорії “нового урбанізму“;
  • проведення інформатизації об’єктів гуманітарної сфери мікрорайону;
  • оновлення світлофорних об’єктів;
  • реконструкцію об’єктів дорожньої інфраструктури;
  • «розумне» освітлення елементів громадського користування;
  • запровадження електронної медицини.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ