У Львові презентують книгу спогадів члена ОУН, в’язня Аушвіцу Омеляна Коваля

У п’ятницю, 16 грудня, о 13:00 год у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького” (м. Львів, вул. Степана Бандери, 1)  відбудеться презентація книги Омеляна Коваля “Спомини мого життя” – книги, яка стане великим внеском в історію визвольної боротьби середини минулого століття та політичної діяльності української діаспори. Про це повідомили  у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

 

У своїх спогадах Омелян Коваль згадує як в таборі розправлялися з братами Степана Бандери Олексою і Василем, описує два “українських” бараки в Аушвіці, в яких сиділи українці, ув’язнені за боротьбу за Українську Державу та ін.

 

Омелян Коваль був заарештований гестапо, перебув львівську тюрму на Лонцького, краківську тюрму Мотелюпіх і потрапив у перший етап українських політичних в’язнів в концтаборі Аушвіц. У післявоєнний час опинився на еміграції в Німеччині, потім у Бельгії, і своє життя присвятив громадській праці на користь Україні.

 

Омелян Коваль зараз мешкає у Львові. Нагороджений Президентом України орденом Свободи.

 

Про все це і багатого іншого є на сторінках видання, упорядником якого є Микола Посівнич, а редактором – Ярослав Сватко.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ