У Львові пройде відбірковий конкурс фестивалю «Червона рута»

У Львові у Міському Палаці ім. Гната Хоткевича (вул. Кушевича, 1) 19-20 березня відбудеться відбірковий конкурс фестивалю «Червона рута».

 

Відбірковий конкурс пройде у шести найпопулярніших музичних жанрах: популярної, сучасної танцювальної, рок, акустичної, іншої музики та українського автентичного фольклору.

 

З березня по листопад 2016 року в 24 найбільших містах України пройдуть відбіркові конкурси фестивалю «Червона рута». В них візьмуть участь понад 3000 осіб – це близько 1000 гуртів і солістів. У кожному місті будуть визначені переможці, які отримають право виступати у фіналі фестивалю 2017 року.

 

«Фестиваль «Червона рута» завжди був, є і має стати тим чинником, який акцентує на підтримці українського слова, пісні. І найголовніше, звідси виходить мета конкурсу, популяризація української пісні, української музики. Тобто, в умовах конкурсу усі учасники, а також іноземці виконують пісні українською мовою», – розповів Ярослав Пітко, голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка, співорганізатор фестивалю.

 

Мета відбіркового конкурсу – залучити українську молодь до формування патріотичної свідомості засобами української масової музики, здійснити цілеспрямований пошук молодих обдарованих виконавців, відкрити нові імена і вивести їх на велику сцену.

 

«У 2014 році громадські організації Львівщини звернулися до дирекції «Червона Рута», щоб ми провели фестиваль у 2017 році у Львові. Ми також звернулися до місцевої влади. Вона підтримує ініціативу. Хочемо провести помпезно, так як у Чернівцях та Запоріжжі. Із залученням діаспори, переможцями минулих років. У Чернівцях діаспори було близько 1000 осіб, а в Запоріжжі – близько 2000. У Запоріжжі фестиваль тривав тиждень. Були відбіркові тури, а ввечері гала-концерти із залученням переможців минулих років.

 

Я вважаю, фестиваль долучився до становлення незалежності. У 1989 зі Львова в Чернівці приїхало близько 100 автобусів, а в 1991 році приїхало в Запоріжжя близько 300 автобусів із жовто-блакитними прапорами. Вся Україна побачила, що треба готуватися до незалежності. Фестиваль відбувався в серпні у 1991 році. Він тривав тиждень. Закінчився 18 серпня, а 24 серпня Верховна Рада проголосила незалежність України. Я вважаю, що наша праця не пішла намарно», – відзначив Василь Петрина, представник дирекції фестивалю «Червона рута».

 

Разом з професіоналізмом, критеріями відбору є: новизна, сучасність та молодіжність, оригінальне творче обличчя, індивідуальність виконавців, поєднані з українською національною визначеністю музики і виконання. У жанрі українського автентичного фольклору критеріями оцінки виступів є відповідність (походження) виконуваного матеріалу традиційним зразкам справжньої автентичної народної творчості, а його виконання – максимально наближене до виконання справжніми носіями традиційної народної культури.

 

«У всеукраїнському фестивалі беруть участь конкурсанти в різних жанрах: поп-музика, рок, акустична, сучасна танцювальна і т. д. Покликання фестивалю: поєднати національну традицію з новими досягненнями в українській музиці. Пісні Івасюка я намагалася співати по-новому. Музична обробка була іншою та підхід до виконання.

 

На відбірковому турі у Львові я не отримала звання переможця, а лише звання резервіста. Однак, пройшла школу майстрів. Протягом півроку отримувала завдання. В студії робила відеозапис та надсилала його на електронну адресу Червоної Рути. Фахівці ці записи аналізували. Таким чином сприяли підвищенню мого професійного рівня виконання пісень. Вони ж допомагали шукати власний підхід до виконання пісень. Особливо завдячую Ярославу Мельнику, який підказував які гурти слухати та  як виконувати краще», – розповіла Юлія Бусько, лауреат всеукраїнського фестивалю «Червона рута» 2015 року.

 

«Зараз Заявки збираються централізовано в Києві. Якщо хтось ще не встиг, то може подати заявку до 19 березня до ранку. Навіть, якщо вони 19 березня зранку, то їх, приймемо, навіть, якщо будуть люди з інших областей, ми так само їх залучаємо до фестивалю. Єдине, що зараз усі заявки відправляються в електронному варіанті, якщо комусь не виходить, чи він не «дружить» з інтернетом, то ми готові їм допомогти – пишіть в паперовому варіанті, приходьте і виконуйте пісні.

 

Ніяк вступних внесків нам платити не потрібно. Основний пропуск на «Червону руту» – це три пісні українською мовою.

 

Щодо регламенту, то 19 березня о 10:00 год. починається реєстрація. З 09:00 год вже можна прийти, усі будуть на місті і можна буде проходити реєстрацію. З 10:00 год. розпочинається фестиваль», – зазначила Любов Галась, голова правління українського фонду культури львівського обласного відділення.

 

Чим далі учасник проживає, тим скоріше він виступає. Якщо будуть представники з інших областей, то їх пропускають виступити першими, або ж, коли їм буде зручніше.

 

«В перший день у нас сучасна пісня, популярна музика, так само в перший день у нас будуть фольклорні колективи. На другий день, 20 березня, з обіду ми починаємо слухати рок музику», – додала Любов Галась.

 

Заявки-анкети на участь у Львівському відбірковому конкурсі приймаються в Міському Палаці культури ім. Гната Хоткевича (вул. Кушевича, 1, кімната 101). Телефони для довідок: 252-27-45, 252-27-67,  (096) 258-92-81, (067) 724-95-97, електронна адреса: lviv_palace@i.ua

 

Організатори конкурсу: Дирекція фестивалю «Червона рута», Львівське обласне товариство «Просвіта» ім. Т. Шевченка, обласне відділення Українського фонду культури, Міський Палац культури ім. Г. Хоткевича.

 

Конкурс проводиться за підтримки Міністерства культури України, Львівської обласної ради, Львівської міської ради, управління культури Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації.

 

Вхід для глядачів – вільний.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ