У Львові реалізували новий інформаційно-освітній проект для учнів 8 класів

Навчально-методичний центр освіти міста Львова інформує про початок реалізації  нового інформаційно-освітнього проекту для учнів 8 класів шкіл міста «Навігатор до фінансової свободи». Проект підтримала німецька консалтингова компанія “OVBHoldingAG” в особі представника компанії регіонального директора Карела Свободи у Чехії. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

Ця організація здійснила допомогу у запровадженні практичного курсу з розвитку фінансових навичок та здобуття знань про фінансові інструменти учнями шкіл міста. Подібний курс було розроблено у 2010 р. в Чехії під керівництвом чеського центрального офісу компанії і запроваджено у 72 школах (навчання пройшли 6,5 тисяч учнів). Цей курс реалізовували також у школах Словаччини та Польщі. Запропонували провести подібні уроки і в Україні, оскільки рівень фінансової обізнаності населення є доволі низьким, а під час економічної кризи такі навики стають життєво необхідними.

 

Місце фінансової обізнаності населення визначається зростанням значення індивідуальних фінансових рішень у забезпеченні особистого добробуту на всіх етапах життя – при отриманні освіти, створенні сім’ї, народженні дітей, забезпеченні  житлом, зміні сфери діяльності, закінченні трудової діяльності тощо.

 

Підвищення фінансової грамотності поряд з фінансовою освітою і захистом прав споживачів фінансових послуг було визнано Комісією Європейського Союзу та Організацією економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) актуальним завданням суспільного розвитку.

 

Метою проекту є підвищення рівня розвитку фінансових навиків школярів та навчання роботі з різними  фінансовими інструментами, які допомагають у складних життєвих ситуаціях.

 

Протягом червня-серпня методистом Навчально-методичного центру освіти м. Львова Валентиною Олійник та представниками компанії адаптовано зміст курсу до особливостей школярів України, розроблено 9 інтерактивних занять, укладено посібник для вчителя з методичними розробками та інформаційними матеріалами  і робочий зошит для учнів.

 

У 2016/17 навчальному році цей пілотний проект запроваджується на початковому етапі у 24 школах міста. У ході реалізації проекту передбачено проведення навчальних семінарів для 39  вчителів, які будуть викладати цей курс   у 8 класах. Після завершення вивчення курсу школярами буде проведено конкурсне змагання між учнями задіяних у проекті  шкіл та  найуспішніші навчальні заклади отримають цінні подарунки, оргтехніку від компанії, переможці зможуть відвідати економічний табір у Чехії.

 

Часові рамки реалізації проекту: червень-вересень  – підготовка матеріалів, вересень – проведення навчання  вчителів, жовтень – грудень 2016 року – проведення занять у школах, січень – лютий 2017 – підсумкова гра та нагородження успішних шкіл та переможців.

 

У разі успішної реалізації пілотного проекту у  школах Львова в планах НМЦО та компанії – партнера планується поширення даного курсу на усі інші школи міста та  області, а згодом отримання дозволу на запровадження факультативного курсу  в Україні.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ14:33, вівторок, 20 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
14:32, вівторок, 20 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0