У Львові розпочали реставрувати дахи у будинках на вул. Саксаганського, 11 і пл. Міцкевича, 6/7

У Львові розпочався реставраційний період. Як повідомили в управлінні охорони історичного середовища ЛМР, ремонтно-реставраційні роботи відновлені на перехідних, минулорічних об’єктах, а також розпочалися на нових об’єктах, пам’ятках архітектури. Серед нових об’єктів важливими і масштабними є роботи з ремонту дахів в будинках на вул. Саксаганського, 11 і пл. Міцкевича, 6/7. На ці роботи в міському бюджеті передбачено 4 млн. грн. Про це повідомляють у прес-службі ЛМР.

«Вже розпочалися роботи з реставрації фасаду і даху на вул. Саксаганського, 11. Це дуже гарний і знаковий будинок для Львова, зразок пізньої сецесії. У цьому будинку була велика проблема з дахом. Відповідно до проекту, там було внутрішнє водовідведення. Тобто на горищі були зроблені не ринви, а жолоби, по яких стікала вода. Ці жолоби колись протікали і їх невдало замінили – забрали і вивели ринвами. І дах почав протікати.

Мешканці цього будинку дуже активні і домагалися, щоб їм допомогти відремонтувати дах. Наразі на ці роботи з міського бюджету передбачено 3 млн. грн. Роботи проводить фірма «Володар-Маркет». Це одна з кращих фірм, яка спеціалізується по ремонту дахів», – розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

За її словами, також розпочалися роботи з ремонту даху в будинку на пл. Міцкевича, 6/7.

«Це кутовий будинок на розі вул. Коперника і пр. Свободи. У цьому будинку теж величезна проблема з дахом, зокрема з куполом даху – його в будь-який момент може знести вітром. Цей купол має цинкові фігурні зображення, які зроблені методом чеканки. Це дуже складний дах і ми вболіваємо, чи нам вдасться все зробити. Тендер на проведення робіт виграла також фірма «Володар-Маркет». Будемо їм всіляко допомагати і сприяти, щоб вони зробили цей об’єкт. На ці роботи маємо виділено лише 1 млн. грн. Однак загальна вартість більше 3 млн. грн», – додала Лілія Онищенко.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ