У Львові стартувала Всеукраїнська акція протесту науковців

Сьогодні у Львові кілька сотень науковців із п’ятнадцяти установ Національної Академії наук Львівщини вийшли на Всеукраїнську акцію протесту проти знищення фундаментальної науки в Україні. Як інформує кореспондент «Вголосу», основною вимогою пікетувальників є відновлення фінансування Національної академії наук.

 

Науковці тримали плакати «Україна без науки – країна третього світу». «У нас зараз дуже складне становище з Національної академією наук. Ми працюємо тільки дев’ять днів на місяць. Мій оклад 1753 гривні, через скорочення робочих днів – отримую тільки половину. Я знаю, що в Російській Федерації зараз немає Академії наук Росії. А в нас поки ще існує, ми хочемо це зберегти, – каже інженер інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України Макар Оксана.

 

Науковці Львівщини зазначають, що в уряді майже всі чиновники мають науковий ступінь з економіки чи математики, але ніяк не впливає на покращення ситуації в країні.

 

«Наша акція – це протест відчаю, яка закликає подивитися очільників держави на той злиденний стан української науки. Виникає питання, чи здатні урядові очільники зрозуміти потреби у науці, декларуючи інноваційний розвиток, створення новітніх технологій, ми бачимо, що немає розуміння з боку нашої держави. Чиновники не можуть зрозуміти роль математичної, прикладної, гуманітарної науки. Ми повинні відстоювати свою громадську активність», – сказав член-кореспондент НАНУ, директор Інститут прикладних проблем механіки і математики НАН України ім. Я. Підстригала, професор Роман Кушнір.

 

Підтримав акцію протесту науковців і голова Об’єднання профспілок Львівщини – Роман Дацько. «Виконавчий комітет Об’єднання профспілок Львівщини, який нараховує 333 тисячі членів профспілок нашої області, 28 обласних організацій і 3619 голів профспілкових організацій цілковито підтримує науковців Львівської області. За 25 років нашої держави ми вже втратили 10 мільйонів нашого населення, внутрішній валовий продукт знижується. Я вас підтримую, бо вважаю, що всі ваші вимоги є справедливими та законними», – зазначив Роман Михайлович.

 

Всеукраїнський мітинг науковці Львівщини називають безстроковим та закликають співробітників Національної академії наук із інших міст України вийти на вулицю та висловити свій протест. Якщо ж до вчених не прислухаються, то вони готові їхати до Києва.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ