У Львові стартує чергова кампанія по прийому дітей у дошкільні навчальні заклади міста

Під час сьогоднішньої прес-конференції на цю тему розповіли про алгоритм роботи електронної реєстрації, про усунені недоліки, на яких акцентували увагу батьки дітей, а також поділились планом розвитку проекту на наступні роки. Про це інформують у ЛМР.

 

«Ми працювали довший час над тим, аби систему зарахування дітей до дошкільних навчальних закладів зробити прозорою і відкритою. У 2013 році запрацювала електронна реєстрація дітей до дошкільних навчальних закладів, звичайно, відбувалися періоди, коли ми вносили зміни, ми працювали разом з громадськістю, з батьками. Система працювала не зовсім досконало, а також не була нашою місцевою – це була харківська платформа, яка починала працювати неякісно, окрім того розробники почали вимагати платню за користування такою електронною платформою. Тому було прийнято рішення, що на рівні міста буде опрацьована нами наша міська платформа, відповідно до якої, батьки міста Львова зможуть зареєструвати своїх дітей до дошкільних навчальних закладів. Вона перед батьками відкривала набагато більше можливостей, оскільки вони мали змогу зареєструвати дитину до трьох дошкільних начальних закладів. І система за пріоритетністю повинна формувати список тих дітей, які потрапляють до того чи іншого ДНЗ. Окрім того, не потрібно було приходити до відділу чи до управління освіти для того, щоб написати заяву про переведення дитини в дошкільний навчальний заклад.

До 10 травня поточного року всі батьки мали можливість вносити ці зміни самостійно. З 11 травня електронна реєстрація працює лише в режимі надання можливості батькам зареєструвати дитину вперше до ДНЗ і надає можливість спостерігати за статусом заявки. І з 11 травня розпочався процес формування груп у ДНЗ.

На жаль, не усі бажаючі зможуть потрапити до дошкільних навчальних закладів, оскільки в електронній реєстрації зареєстровано в межах 10 тис. осіб. На сьогоднішній день ми зможемо прийняти 7 тис. дітей у дошкільні навчальні заклади.

Керівник садочка не має права зареєструвати дитину у дошкільний навчальний заклад без електронної реєстрації, оскільки усі списки, які будуть сформовані, керівник дошкільного навчального закладу зможе отримати у видрукованій формі»,- зазначила Зоряна Довганик, в. о. начальника управління освіти ЛМР.

Прийом документів на електронну реєстрацію триватиме з 01 червня по 15 липня 2017 року.

Нагадаємо, у 2013 році було створено електронну реєстрацію, яка забезпечує прозоре зарахування дітей та дає можливість контролювати чергу. З моменту запуску проект постійно вдосконалюють, враховуючи побажання та зауваження батьківської громади та освітян.

Однією з переваг такої реєстрації є те, що батькам не потрібно дублювати самі заявки на реєстрацію у кількох ДНЗ – однією заявкою можна зареєструватися у 3-ох ДНЗ. Сама система вираховує ймовірність попадання дитини у той чи інший садок. За кодами, які батьки отримали при реєстрації своєї дитини, можуть перевіряти стан своєї електронної заявки. Також батьки мають змогу виправляти заяву, змінити або додавати ще два дошкільні навальні заклади.

«Перш за все хотів б озвучити інформацію про ціль та логіку роботи основної системи. Основна задача – перейняти  всю роботу завідувачів і створити максимально прозорий та чесний інструмент для того, щоб батьки мали змогу інформацію переглядати.

Перші смс-повідомлення про те, що дитину зараховано, прийшли батькам вже вчора. Повна реєстрація дещо затримується від заявленого терміну, проте кожен з батьків може переглядати на сайті статус заявка чи вони опрацьована. Вся інформація публікується на сайті.

Батькам буде надано 30 робочих днів з моменту отримання смс-повідомлення на подачу документів або на те, щоб відкласти це на пізніше, якщо немає змоги це зробити. Якщо повідомлення чи візиту в садочок не буде, то заявка буде відхиленою та переведена на наступний рік і відповідно місце отримають інші діти.

Основна причина затримок – це відновлення старих заявок за старою системою. Це інформаційний хаос, який утворився за рахунок того, що багато батьків у старій системі і в новій створюють велику кількість фіктивних заявок. Тобто вони створюють на одну й ту дитину заявки з різними номерами і серіями свідоцтва про народження, зв’язку прямого у реєстрі не існує на цей момент, відповідно вони мають можливість це робити. Єдиний шлях уникнути цього – постійне модерування системи.

Зараз вся робота, яка була за сотнею завідувачів, впала на програмне забезпечення і на адміністрування.

Якщо говорити про конкретні дані, то в старій системі цих фіктивних заявок було 25 тисяч (із загальної кількості 60 тисяч), а в новій системі їх наразі є 1500 тисячі, це менше, але ми працюємо над тим, щоб таких заявок не було.

У нас має бути якісне і швидке зарахування дітей, адже батьки чекають, саме цим ми зараз займаємось. Після зарахування вже цього року буде здійснено об’їзд по садочках з метою аудиту інформації, яка обліковується, щоб цього інформаційного хаосу не було більше ніколи.

Плануємо покращити контроль, ми з’єднаємо сайт з базою пільг, щоб перевіряти чи вони є. У подальшому, коли буде готовий проект реєстру територіальної громади, то ми об’єднаємо ще з цією базою, щоб моніторити правдивість введення реєстраційних даних дітей і батьків.

Із запуском наступної версії сайту буде врахування іноземних свідоцтв, буде запроваджено Chat для вирішення питань і ряд інших оновлень.

Плануємо найближчим часом провести громадські слухання з батьками, щоб вирішити всі питання», – Юрій Свірський, розробник, системний адміністратор електронної реєстрації дітей до ДНЗ міста Львова.

Електронні заявки, які були зареєстровані включно з 2013 року до липня 2016 року, автоматично перенесені на електронну платформу.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ