У Львові створять Молодіжний симфонічний оркестр України

Сьогодні, 12 грудня, у Львові оберуть тридцять найталановитіших музикантів, які стануть першими учасниками Молодіжного симфонічного оркестру України. Створення Молодіжного симфонічного оркестру України відбудеться у рамках фестивалю LvivMozartArt та за сприянням Міністерства культури України та Бетховенського Фестивалю (м. Бонн, Німеччина). Медіа-партнером проекту є Deutsche Welle. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Ми хочемо заснувати нову спільноту, в якій діти зможуть отримувати новий досвід і не тільки професійний, але і людський досвід. Тому що оркестр буде спрямований на проекти і на співпрацю з молодіжними оркестрами світу і Європи. Оркестр – це така річ, де загальний результат залежить від кожного», – розповіла Оксана Линів, диригент Баварської Державної опери, художній керівник фестивалю LvivMozartArt та засновник Молодіжного симфонічного  оркестру України.

 

«Дуже часто кажу, що від того середовища, в якому ми живемо, тих людей, які нас оточують, залежить, якими ми станемо. І, власне, завдяки Оксані, завдяки колегам ми бачимо, що доходимо до нового рівня, коли діти зможуть протестувати і попробувати свої сили на найвищому рівні. Ми зможемо, маючи невимовної краси оперний театр, філармонію чи Палац Потоцьких заповнювати дуже якісним, дуже гарним світового рівня контентом.

 

Сьогодні багато гостей, які приїжджають до Львова, їдять за найвищим рівнем. І я дякую нашим колегам, тому що цей найвищий рівень створюють вони», – зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

 

Для участі у прослуховуванні  11-12 грудня попередньо було подано 166 заявок, середній вік учасників – 14-20 років, це учні звичайних та спеціалізованих музичних шкіл, музичних училищ та академій. Варто відзначити, що заявки подані з усіх куточків України, як з великих міст, так і маленьких сіл Львівської, Київської, Херсонської, Донецької, Івано-Франківської, Хмельницької, Рівненської, Житомирської, Кіровоградської, Луганської, Дніпропетровської, Полтавської, Запорізької, Закарпатської, Волинської, Одеської, Черкаської та Сумської областей.

 

Створення Молодіжного симфонічного оркестру України відбувається у рамках фестивалю LvivMozArt та за сприяння Міністерства культури України та Бетховенського Фестивалю (м. Бонн, Німеччина), медіа-партнером проекту є Deutsche Welle.

 

«Deutsche Welle буде супроводжувати проект в Україні в якості медіа-партнера і співзасновника Бетховенського фестивалю. Ми раді  надати у розпорядження проекту наші міжнародні зв’язки в області ЗМІ і культури», – зазначила кореспондент Deutsche Welle Анастасія Буцко.

 

За словами Оксани Линів, ініціатора проекту,  диригента  Баварської Державної опери, створення Молодіжного симфонічного оркестру – це унікальний подарунок для України. Молодим талановитим музикантам, і з боку України, і з боку Німеччини, відкривається чудова нагода попрацювати разом, провести час, насичений творчими подіями. Проект створення Молодіжного симфонічного оркестру – це унікальний музичний та людський досвід, адже це не просто знайомство з німецькими колегами, а можливість стати єдиним колективом.

 

«Федеративний молодіжний оркестр в якості національного молодіжного оркестру Федеративної республіки Німеччина об’єднує молодих людей  з обох країн у віці від 14 до 19 років.  Ми сповідуємо такі цінності, як відкритість, терпимість і діалог між культурами. Проекти в Китаї, Південній Америці, Тунісі, Мексиці та Туреччині показали нам, наскільки важливим є «будівництво мостів», які створюють молоді люди, об’єднані любов’ю до музики. Спільний оркестр з молодими українськими музикантами буде джерелом натхнення для обох сторін і, впевнені, сприятиме зближенню двох націй», – переконаний Зенке Лентц, керівник Федеративного молодіжного оркестру ФРН.

 

Нагадаємо, що у рамках участі у складі Молодіжного симфонічного оркестру України передбачено концертний тур Україною (Львів – Київ – Одеса – Харків) та Німеччиною (Бонн, Берлін) в серпні та вересні 2017 року разом з Федеративним молодіжним оркестром Німеччини. Молоді музиканти матимуть змогу грати в найпрестижніших концертних залах та вдосконалювати свою професійну майстерність під керівництвом доцентів з Берлінського філармонічного оркестру.  Під керівництвом диригента Оксани Линів буде підготовлена програма, до складу якої увійдуть твори українських та німецьких класиків.

 

«Два фестивалі, які носять імена великих композиторів, Моцарта і Бетховена, планують спільний проект – створення Молодіжного симфонічного оркестру України. Це обіцяє стати подією високого мистецького рівня, – зазначає Найк Вагнер, голова Бетховенського фестивалю.  – Ми дуже радіємо з того приводу, що наш фестиваль цього року звернеться до музичних традицій України,  і таким чином це дозволить творчий обмін між молодими людьми двох країн – обмін, який виходить далеко за рамки суто музичні».

 

І етап – 11-12 грудня 2016 року, м. Львів, Україна – прослуховування та відбір учасників.

ІІ етап – 20-28 серпня 2017 року, музична підготовча робота та концертний тур містами України – Львів, Київ, Одеса, Харків.

 

25 серпня 2017 року у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені С. Крушельницької на завершення новозаснованого фестивалю LvivMozartArt заплановано перший спільний концерт двох оркестрів за участі запрошених солістів, зірок світової сцени.

 

ІІІ етап – серпень-вересень 2017 року – концертний тур Україною (Львів-Київ-Одеса-Харків) та Німеччиною (Бонн, Берлін) разом з Федеративним молодіжним оркестром Німеччини.

 

Організатор проекту: ГО «Львів.Моц.Арт.3».

За сприяння Міністерства культури України та Бетховенського Фестивалю.

Медіа-партнер проекту:  Deutsche Welle.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ