У Львові створять Молодіжний симфонічний оркестр України

11–12 грудня у Львові оберуть тридцять найталановитіших музикантів, які стануть першими учасниками Молодіжного симфонічного оркестру України. Прослуховування відбудеться у Палаці Потоцьких, у ньому візьмуть участь 98 молодих музикантів зі всієї України, повідомили організатори.

 

Для участі у прослуховуванні  11-12 грудня попередньо було подано 166 заявок, середній вік учасників – 14-20 років, це учні звичайних та спеціалізованих музичних шкіл, музичних училищ та академій. Варто відзначити, що заявки подані з усіх куточків України, як з великих міст, так і маленьких сіл Львівської, Київської, Херсонської, Донецької, Івано-Франківської, Хмельницької, Рівненської, Житомирської, Кіровоградської, Луганської, Дніпропетровської, Полтавської, Запорізької, Закарпатської, Волинської, Одеської,Черкаської та Сумської областей.

 

Створення Молодіжного симфонічного оркестру України відбувається у рамках фестивалю LvivMozArt та за сприяння Міністерства культури України та Бетховенського Фестивалю (м. Бонн, Німеччина), медіа-партнером проекту є Deutsche Welle.

 

«Deutsche Welle буде супроводжувати проект в Україні в якості медіа-партнера і співзасновника Бетховенського фестивалю. Ми раді  надати у розпорядження проекту наші міжнародні зв’язки в області ЗМІ і культури», – зазначила кореспондент Deutsche Welle Анастасія Буцко.

 

За словами Оксани Линів, ініціатора проекту,  диригента  Баварської Державної опери, створення Молодіжного симфонічного оркестру – це унікальний подарунок для України.  Молодим талановитим музикантам, і з боку України, і з боку Німеччини, відкривається чудова нагода попрацювати разом, провести час, насичений творчими подіями. Проект створення Молодіжного симфонічного оркестру – це унікальний музичний та людський досвід, адже це не просто знайомство з німецькими колегами, а можливість стати єдиним колективом.

 

«Федеративний молодіжний оркестр в якості національного молодіжного оркестру Федеративної республіки Німеччина об’єднує молодих людей  з обох країн у віці від 14 до 19 років.  Ми сповідуємо такі цінності, як відкритість, терпимість і діалог між культурами. Проекти в Китаї, Південній Америці, Тунісі, Мексиці та Туреччині показали нам, наскільки важливим є «будівництво мостів», які створюють молоді люди, об’єднані любов’ю до музики. Спільний оркестр з молодими українськими музикантами буде джерелом натхнення для обох сторін і, впевнені, сприятиме зближенню двох націй», – переконаний Зенке Лентц, керівник Федеративного молодіжного оркестру ФРН.

 

Нагадаємо, що у рамках участі у складі Молодіжного симфонічного оркестру України передбачено концертний тур Україною (Львів – Київ – Одеса – Харків) та Німеччиною (Бонн, Берлін) в серпні та вересні 2017 року разом з Федеративним молодіжним оркестром Німеччини. Молоді музиканти матимуть змогу грати в найпрестижніших концертних залах та вдосконалювати свою професійну майстерність під керівництвом доцентів з Берлінського філармонічного оркестру.  Під керівництвом диригента Оксани Линів буде підготовлена програма, до складу якої увійдуть твори українських та німецьких класиків.

 

«Два фестивалі, які носять імена великих композиторів, Моцарта і Бетховена, планують спільний проект – створення Молодіжного симфонічного оркестру України. Це обіцяє стати подією високого мистецького рівня, – зазначає Найк Вагнер, голова Бетховенського фестивалю.  – Ми дуже радіємо з того приводу, що наш фестиваль цього року звернеться до музичних традицій України,  і таким чином це дозволить творчий обмін між молодими людьми двох країн – обмін, який виходить далеко за рамки суто музичні».

 

Організатор проекту: ГО «Львів.Моц.Арт.3». За сприяння Міністерства культури України та Бетховенського Фестивалю.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ14:33, вівторок, 20 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
14:32, вівторок, 20 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0