У Львові триває Конгрес Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань

У Львові триває VI Конгрес Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань (СФУЛО). Для участі в заході до Львова приїхали делегати з Польщі, Словаччини, Сербії, Хорватії, Канади, США та України. Учора, після урочистого відкриття Конгресу, відбулось його засідання, під час якого було обрано нового Голову СФУЛО. Нею стала Ярослава Галик. А сьогодні в великій сесійній залі Львівської міської ради відбулась зустріч нового керівництва СФУЛО із журналістами та громадськістю Львова. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«Маю велику честь вітати сьогодні участиків VI Конгресу Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань. Ласкаво просимо  до нашого старовинного міста та до стін Львівської міської ради. Ми прикладемо максимум зусиль, щоб Ваше перебування тут було комфортним. Бажаю усім нам гарного настрою та плідної праці», – привітав присутніх Андрій Вишневський, радник міського голови Львова.

 

Нагадаємо, проведення цього конгресу у Львові є знаковою подією, оскільки саме тут проживають тисячі лемків, нащадків депортованих в 1944-1946 рр. з українських етнічних територій у Польщі. На Львівщину  також переїхало жити багато лемків з тимчасово окупованих територій Донбасу.

 

Делегати Конгресу представляють українські лемківські громади семи країн світу: Організація Оборони Лемківщини (США), Об’єднання лемків Канади, Об’єднання лемків (Польща), Союз русинів-українців Словацької Республіки, Союз русинів-українців Сербії, Союз русинів Хорватії та Всеукраїнське товариство «Лемківщина».

 

На Конгресі, який відбувається кожні 5 років, обирається нове керівництво організації та закладаються пріоритети діяльності на наступні 5 років. Цьогоріч Конгрес відбувається під знаком 70-ї річниці сумнозвісної Акції «Вісла» (1947 р.) – кульмінації депортації українців з етнічних земель у Польщі, передусім із Лемківщини.

 

Представники СФУЛО у світі систематично відстоюють і захищають інтереси України і української спільноти, останні кілька років активно задіяні у допомогу бійцям АТО, біженцям із тимчасово окупованих територій та відбудови постраждалих від війни регіонів.

 

Сьогодні учасники VI Міжнародного Конгресу Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань також відвідають Третій обласний фестиваль лемківської культури «Гомін Лемківщини», що відбуватиметься у с. Зимна Вода.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ