У Львові триває Міжнародна конференція «СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст»

Сьогодні, 28 серпня, у Національному університеті «Львівська політехніка» відбулось урочисте відкриття Міжнародної конференції «Світовий Конгрес Українців в 50 років і далі: Європейський контекст», яка відкриває цілий цикл схожих конференцій у світі. Участь у конференції взяли президент Світового Конгресу Українців, віце-прем’єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, заступник Міністра освіти і науки України, представники обласної влади, заступник міського голови Львова з питань розвитку, ректор НУ «Львівська політехніка» та громадськість. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«Українська діаспора висуває інтереси українського народу у всьому світі. Ця конференція фактично є конференцією Світового Конгресу Українців, яка проводиться у Львові. Це європейська конференція, з європейськими людьми і у європейському місті.

 

Конференція у Львові – це тільки початок, адже нас ще чекає цілий цикл конференцій у Нью-Йорку, Бразилії, Брюсселі. На цих заходах ми переглядатимемо наші українські кроки впродовж 50-літньої історії, а відтак сприятимемо євроінтеграції України та вирішуватимемо, які пріоритети у нас повинні бути у майбутньому», – зазначив президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій.

 

«Я б хотів вас привітати у нашому яскравому місті. Підкреслю, що спочатку середовище творимо ми, а потім середовище творить нас. Саме на сьогодні у нашій країні є такий період, коли є новий подих, коли є процес створення нової країни і він полягає в тому, що в містах та в Україні відбувається певна зміна поколінь. Вона пов’язана більше з ментальністю мислення, що в свою чергу пов’язано з волею і свободою. Подивившись сьогодні на міста, на успішні приклади ми можемо бачити, що у Львові сьогодні дуже багато освітніх успішних проектів, підприємств, що утворюються завдяки великому науковому потенціалу. Суть полягає в тому, що сьогодні успіх мають не інституції, не установи, а він лежить у кожній конкретній людині, а що дуже важливо – у кожній конкретній людині, яка є об’єднана, тому що «українець» сьогодні звучить гордо і саме в єдності велика сила. Якщо ми в Україні просуватимемо наші міста, то це буде великий шлях до успіху», – зазначив заступник міського голови Львов з питань розвитку Андрій Москаленко.

 

«Для мене надзвичайно велика честь бути сьогодні присутньою на цій урочистій конференції і я вдячна за це запрошення. Насамперед хотіла б привітати вас з 50-літтям Світового Конгресу України і підкреслити, що це визначна дата, яка відображає те, наскільки важливою основою був той шлях славетних небайдужих українців до своєї Батьківщини, і який шлях вони пройшли для підтримки нашої країни і становлення її державності», – зазначила віце-прем’єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

Нагадаємо, у Львові з 27 до 29 серпня тривають дні української діаспори, у межах який відбувається безліч подій та заходів, з якими можна ознайомитися на сайті 50-ліття Світового Конгресу Українців.

 

Інформаційна довідка

 

Світовий Конгрес Українців є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. Світовий Конгрес Українців має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., Світовий Конгрес Українців в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ