У Львові тривають завершальні роботи перед відкриттям трамвайної лінії на Сихів

У Львові тривають завершальні роботи перед відкриттям трамвайної лінії на Сихів. Планується, що перший трамвай на Сихів поїде 17 листопада цього року за маршрутом пл. Соборна – кінотеатр ім. Довженка. Зараз підрядники облаштовують розворотне кільце на вул Угорській – Навроцького. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«17 листопада ми плануємо дати можливість пасажирам перший раз скористатись новим трамвайним сполученням – від кінотеатру ім. Довженка на Сихові до пл. Соборної, до пам’ятника королю Данилу. Це один з найбільших проектів, який є реалізований в Україні з часів незалежності, це надзвичайно великий проект. Паралельно ми завершуємо роботи щодо влаштування дорожнього покриття. Плануємо відкрити одну смугу для автомобільного руху. Хоча інший об’єм робіт ще буде тривати до кінця року.

 

Це найбільші інвестиції в інфраструктуру, які були зроблені за рахунок коштів місцевого бюджету. Самої трамвайної колії прокладено 11 км. Якщо в інших містах України трамвайні колії демонтовують, бо брак грошей, то ми у Львові трамвайні колії будуємо. На цей маршрут в перший день мають виїхати 9 нових трамваїв. По рівню трамваїв можна оцінювати економічний розвиток того чи іншого міста. Такі трамваї є нормальними в Берліні, Празі, Парижі. В Україні хіба Київ може похвалитись новими низькопідлоговими трамваями. В інших містах їздять старі трамваї. Це показує, наскільки Львів має хорошу ситуацію та показники. Ми в пріоритеті маємо розвиток електротранспорту. Ми маємо амбітні плани щодо закупівлі електротранспорту в наступні роки – трамваї, тролейбуси та електробуси. Це і екологія, і комфорт для мешканців.

 

Будівельники зараз працюють посилено. Вони мають великий досвід. Звичайно, ми все робимо, враховуючи погодні умови. Як ви бачите, дорожнє покриття має два шари асфальту. Щоб покласти третій шар, має бути відповідний температурний режим, поки цього температурного режиму не буде, асфальт класти не будуть. Але дорогою можна буде користуватись. Головне – якість.

 

Зауважень нема, колія повністю готова. До кінця року буде завершений відрізок від кінотеатру Довженка до «Санта-Барбари». Паралельно буде облаштовано весь благоустрій. Найбільша інвестиція, яку ми не бачимо, це інвестиція в будівництво нового колектора, який у певних ділянках знаходиться на глибині 5-поверхового будинку. Старий колектор збудований у 1985 році, страшно подумати, що могло би бути, якби він вийшов з ладу.

 

Якщо брати все в комплексі, велику підземну частину робіт, побудову нової дороги, з’їзди з моста, то весь проект обійшовся у 25-26 млн євро. Це один з найбільших проектів, який є реалізований за часів незалежності – інвестиції в інфраструктуру, те, що потім дає великий плюс у плані надходжень до бюджету.

 

Ми інвестуємо більше коштів там, де живе більше львів’ян», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

 

Як розповіли у ЛКП «Львівавтодор», на сьогодні ще тривають роботи з облаштування розворотного кільця на вул. Угорській – Навроцького, зокрема, проводять його замощення. На розвореному кільці біля кінотеатру ім. Довженка облаштовують місця під місця для трамвайних зупинок.

 

Також ще тривають роботи з будівництва каналізаційного колектора на ділянці від вул. Листопадної до вул. Липова Алея. Збудувати колектор планують до кінця цього року, роботи не впливатимуть на рух транспорту.

 

Також ще проводять земляні роботи на місці колишнього ринку «Санта-Барбара» – тут має бути розворотне кільце і кінцева зупинка трамваю.

 

Планується, що на лінії трамваю на Сихів курсуватиме 13 вагонів, 7 з них – придбані в цьому році у компанії «Електрон». Інтервал руху складатиме 5-6 хв. Планується, що на цьому маршруті трамваї курсуватимуть до 24:00 год. Також розглядається можливість цілодобового курсування трамваїв на цьому маршруті.

 

Нагадаємо, що будівництво трамвайної колії на Сихів передбачено Генеральним планом Львова. Відповідно до проекту буде прокладено 11,5 км колії в обидва боки на вул. Стуса вздовж пр. Червоної Калини до ринку «Санта-Барбара». Тендер на виконання робіт виграла компанія «ONUR» (Туреччина). Технічний нагляд за ремонтними роботами здійснює французька компанія «Еджіс Інтернешнл».

 

З Сихова до центру трамваєм можна буде заїхати за 25-30 хв. Окрім цього, проект має на меті зменшити транспортне навантаження найбільшого житлового масиву Львова (150 000 мешканців), що матиме позитивний вплив на екологічну ситуацію району та соціальний добробут львів’ян.

 

Проект реалізовується за рахунок кредиту від ЄБРР у розмірі 12 млн. євро, гранту німецького уряду у 5 млн. євро, технічної допомоги ЄС у розмірі 1,5 млн. євро та за кошти з міського бюджету – 8,850 млн. євро.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ