У Львові в березні відбудеться чимало шахових подій

Вперше за історію незалежності України у Львові відбудеться найвизначніша шахова подія – Матч за звання чемпіонки світу з шахів. За золоту шахову корону змагатимуться чинна чемпіонка світу, українка Марія Музичук, та претендентка, китаянка Хоу Іфань. Окрім Матчу, в місті у цей період відбудеться чимало інших шахових подій – це фінал чемпіонату України до 20 років, засідання правління Європейського шахового союзу, тренерський семінар тощо. Також чимало атракцій присвячених шахам буде на Святі Шоколаду, повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«Культурна програма буде організована для всіх шахових делегацій, в першу чергу, зорієнтована на іноземців і гостей міста Львова. Нам підготували можливості екскурсій від міського Центру туристичної інформації. Вся інформація буде доступною і на офіційному сайті турніру, і на офіційній сторінці у фейсбуці. Дирекція буде старатись разом з містом та областю надати усім максимальні можливості для того, щоб побачити Львів з різних сторін.

 

Для шахової громади ми зробили шаховий матч. Потрібно було орієнтуватись на шахістів не лише Львова, а й України. Ми для того проводимо багато масштабних заходів. Це фінал чемпіонату України до 20 років, де візьме участь 150 осіб зі всієї України. Це всеукраїнські змагання. Також відбудеться засідання правління Європейського шахового союзу. Це така організація, як світова шахова організація ФІДЕ. Ця організація надає права для проведення різноманітних чемпіонатів світу та Європи серед дітей та дорослим. Хочемо з ними провести переговори. Вони будуть засідати, щоб Україна взяла якийсь чемпіонат Європи. Наприклад, Львівська обласна шахова федерація бажає змагання до 8-10 років, бо у нас активно розпочався розвиток дитячих шахів. Також буде проведений тренерський семінар. Це є дуже важливо для тренерів всієї України. Приїжджають кращі тренери, будуть проводити лекції для шахових тренерів України, після яких тренери матимуть змогу отримати сертифікат ФІДЕ і можливість працювати не лише в Україні, але і закордоном. Фінальною подією буде відкритий шаховий фестиваль, який проводить спільно Львівська обласна шахова федерація з містом Львовом, з генеральним спонсором банком «Львів». Це вперше в Україні наймасштабніший шаховий фестиваль  – ми плануємо прийняти близько 500 шахістів в експо-центрі «Південний». Дякуємо спонсорам «Галицька здоба», банк «Львів», які вже приєднались до цього фестивалю. Це вперше в Україні відбудеться така подія, де візьме участь така велика кількість шахістів. Загальний призовий фонд – близько 100 тис грн. Це все буде в межах матчу. До 18 березня відбудуться усі ці події. Всі ці події можна побачити, вони вже є анонсовані на офіційних сторінках», – розповів Назар Фірман, виконавчий директор Львівської дирекції з підготовки та проведення Чемпіонату світу з шахів серед жінок.

 

«Один з організаторів фестивалів у Львові зараз готує програму, яка буде безпосередньо відбуватись під час проведення чемпіонату світу з шахів. Одна з ключових тематик – це шахи, будуть різні фігури з шоколаду», – додав Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

 

Нагадаємо, церемонія відкриття Матчу за звання чемпіонки світу з шахів відбудеться 1 березня у Львівському театрі опери та балету. Під час відкриття відбудеться також  ще один надзвичайно важливий етап Матчу – жеребкування, після якого стане відомо, хто гратиме білими та чорними фігурами.

 

Усі десять партій Матчу відбудуться у Палаці Потоцьких. Також у приміщенні Палацу для представників засобів масової інформації діятиме Прес-центр.

 

За правилами ФІДЕ глядачам заборонено перебувати у приміщенні, де безпосередньо змагаються шахістки. Тому гості матимуть можливість переглядати матч у сусідньому залі у режимі он-лайн. Загалом переглядати Матч в Палаці Потоцьких зможуть близько шістдесяти осіб одночасно. Потрапити на турнір можна буде за запрошеннями, які розповсюджуватимуться у шаховому середовищі та розігруватимуться на офіційному сайті.

 

Учасниці турніру зі своїми командами мешкатимуть у готелі “Леополіс”.

 

Регламент Матчу

Жеребкування відбудеться під час церемонії відкриття. Після четвертої партії шахістки міняються кольорами фігур (гравчиня, якій випали білі фігури на жеребкуванні, п’яту партію грає чорними).

Контроль часу: 90 хвилин на перші 40 ходів, потім 30 хвилин до кінця гри, з додаванням 30 секунд на кожен хід, починаючи з першого ходу. Якщо рахунок рівний після основних десяти партій, проводять знову жеребкування і чотири тай-брейки по 25 хвилин для кожного гравця з додаванням десяти секунд після кожного ходу.

Якщо рахунок нічийний після чотирьох швидких партій, знову відбувається жеребкування та проводять дві блискавичні партії з контролем часу 5 хвилин та додаванням 3 секунди після кожного ходу. У випадку нічийного рахунку, для визначення переможця проводять ще один матч з двох партій. І якщо переможець досі не визначився, гравці змагаються в “армагедоні”.

Призовий фонд цього матчу, який становить 200 тисяч євро, розподіляється таким чином: 60% переможниці та 40% – гравчині, що програла після десяти основних партій; якщо переможниця визначилась після тай-брейків, тоді розподіл 55%х45%.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ