У Львові відбудеться фестиваль «Людкевич Фест»

Аби краще пізнати творчість Станіслава Людкевича, у вересні у Львові відбудеться фестиваль «Людкевич Фест». У вівторок, 4 липня, об 11.00 год. у Львівській картинній галереї, що на вул. В. Стефаника, 3, відбудеться прес-конференція з нагоди проведення у Львові фестивалю «Людкевич Фест». Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

Учасники прес-конференції: Оксана Кулик, в.о. начальника управління культури ЛМР, Тарас Демко, директор фестивалю «Людкевич Фест», Іван Остапович, артистичний директор Фестивалю, Галина Тихобаєва, директорка музично-меморіального музею С.Крушельницької.

 

Музична аґенція Collegium Musicum за підтримки управління культури Львівської міської ради презентує Людкевич Фест – фестиваль присвячений творчості класика української музики, львівського композитора Станіслава Людкевича (1879-1979).

 

З 8 до 17 вересня: 10 локацій, понад 20 подій та 30 учасників з усієї України.

 

#ЛюдкевичФест – це концерти, лекції, вишколи, екскурсії, події для дітей та саморозвитку.

 

Довідка

 

Творчість Станіслава Людкевича у свідомості українця займає музейне місце. І це  абсолютно незаслужено, адже він чи не перший професійний український композитор на Галичині. Директор української «консерваторії» у Львові, він, як ніхто інший своєю громадською діяльністю зробив величезний внесок у розвиток української музики та виконавського мистецтва. Учень одного із найвідоміших західних професорів Олександра Цемлінського. Захистив дисертацію у Відні, але повернувся до Львова, щоб працювати тут і розвивати українське мистецтво у найкращих європейських традиціях. Людкевич – композитор, дириґент, музичний критик високого рівня. Людкевич – знакова постать для всієї української музики, яка без нього була б зовсім іншою.

 

Людкевич Фест відкриє маловідомі сторони творчості композитора, зокрема камерно-інструментальну, релігійно-хорову та симфонічну музику. Постать Людкевича показана в контексті його часу: у програмі також музика Нестора Нижанківського, Василя Барвінського, Миколи Колесси, Юзефа Кофлера, Тадеуша Маєрського, Станіслава Нєвядомського, Василя Безкоровайного.

 

Символічний зв’язок із сучасністю – сонати та інтерлюдії Джона Кейджа у виконанні відомого українського піаніста Антонія Баришевського.

 

Виконавці #ЛюдкевичФест: співачка Софія Соловій, піаністи Антоній Баришевський, Віталій Лиман, Олександр Козаренко, Аліна Шевченко, Анастасія Бойко, Світлана Позднишева, Юлія Маківничук струнний квартет “Phoenix”, скрипаль Петро Тітяєв, віолончеліст Ярослав Мигаль, Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, вокальний ансамбль під керуванням Віктора Пилипишина.

 

Лектори #ЛюдкевичФест: Стефанія Павлишин, Любов Кияновська, Олександр Козаренко, Юрій Чекан, Тарас Лютий, Мар’яна Максимів, Юрій Булка, Людмила Калабуха.

 

Також відбудеться круглий стіл-дискусія на тему «Класична музика в українському суспільстві після 90-х».КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ