У Львові відбудеться концерт маестро Йорґа Біерганце

4 березня о 19 год. у Львівській обласній філармонії до Львова завітає з концертом маестро з Німеччини Йорґ Біерганце, який диригуватиме Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії.

Маестро Йорґ Біерганце вдруге в Україні, уперше він був тут 10 років тому, коли приїжджав до Харкова на конкурс диригентів. Він із великим зацікавленням стежить за подіями в Україні.

«Я знаю, що Україна часто була полем битви людства, під час війни, Голокосту, геноциду чи тоталітаризму, і тому вона відображає дуже темні сторони нашої спільної історії. Сам Львів, зокрема, розташований у дуже цікавому місці. У 20-му столітті люди були змушені міняти своє громадянство декілька разів, а за розквіт, красу та ідентичність Львова було сплачено великою кількістю страждань. З цього погляду Львів містить в собі європейську історію, і, відповідно, є дуже європейським. З погляду музиканта я вважаю, що музика не може досягти чогось більшого, окрім самої музики, яка існує тільки в момент її творення або відтворення. Як говорить філософ Джордж Стейнер, «намалюйте карту кав’ярень і ви матимете один з істотних маркерів Європи». Я хотів би додати, що малюючи карту симфонічних концертних залів, ми отримаємо ще один провідний маркер Європи», – Йорґ Біерганце.

Перша частина концерту розпочнеться  з піднесеної Симфонії № 35 Ре мажор «Haffner» Вольфганга Амедея Моцарта. Другий твір – Адажіо з Симфонії № 10 Густава Малера.

Друга частина концерту розпочнеться Увертюрою «Манфред» Роберта Шумана, після якої буде виконана прем’єра твору не дуже відомого композитора Егон Веллеса «Заклинання Просперо» та п’ять симфонічних творів за мотивами п’єси Шекспіра «Буря». Усі виконувані твори є головними в композиторів. Кожен твір розповідає нам про свій час.

«Усі чотири композиції, що прозвучать на концерті 4 березня,  безсмертні. «Я знаходжу себе у цих творах, і зараз маю нагоду надихнути ними своїх слухачів. Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії славиться відмінною репутацією та своїми багатими традиціями. Мені цікаво, я щасливий, а також дуже пишаюся тим, що можу стати його невеликою частинкою, і з нетерпінням чекаю нашої спільної роботи», – Йорґ Біерганце.

Йорґ Біерганце викладає для диригентів у Відні, Бельгії та Мексиці, займається концертною діяльністю. Він є також головою організації й помічником художнього керівника Wiener Meisterkurse, де навчаються талановиті музиканти. Крім того, Йорґ Біерганце досліджує музику забутих композиторів XX століття. Одним із них є Егон Веллес, а також Джозеф Бір (Joseph Beer), який народився у Львові, але згодом виїхав до Франції.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ