У Львові відбудеться Міжнародний літературний фестиваль-конкурс молодих поетів «Галицька осінь»

З 27 вересня до 2 жовтня на Львівщині та в місті Івано-Франківську відбудеться польсько-український літературний фестиваль «XXVI MIĘDZYNARODOWA GALICYJSKA JESIEN LITERACKA» «Польща – Україна – одним голосом». Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«Фестиваль покликаний об’єднати творчий потенціал України і Республіки Польща в творенні спільного майбутнього – інтелектуального, безконфліктного, морального. Для культури немає кордонів. Завдяки культурному діалогу відбувається процес кращого пізнання один одного, взаємного духовного збагачення, підвищується розвиток культурної освіти та динамічна інтеграція української та польської культури до європейської та світової», – зазначають організатори.

 

В рамках фестивалю відбудеться конкурс молодих поетів – «Галицька осінь». Голова журі – Марія Людевич, заступник голови Львівської спілки письменників України.

 

Відбірковий етап передбачає пошук молодих поетів серед учнівської та студентської молоді в Дрогобицькому, Миколаївському районах Львівської області, місті Львові та місті Івано-Франківську. На основі конкурсного відбору будуть обрані кращі поетичні твори. Мова конкурсу – українська, польська.

 

Основний етап передбачає безпосереднє спілкування учнівської та студентської молоді з відомими поетами з України та Республіки Польща в народних домах, навчальних закладах  у  Дрогобицькому, Миколаївському районах Львівської області, місті Львові, місті Івано-Франківську  та з молодими поетами – учасниками відбіркового туру, проведення літературних зустрічей.

 

Під час української  частини фестивалю відбудеться круглий стіл «Іван Франко, Станіслав Лем – мистецький простір літературного Львова» у Львівському національному університеті ім. Івана Франка, відкриття польсько-української виставки книжкової графіки Артура Грабовського (Польща) та Вікторії Ковальчук (Україна) у Львівському музеї етнографії та художнього промислу, поетично-музичні зустрічі українських і польських поетів та музикантів на камерній сцені Львівської філармонії та в Центрі польської культури та європейського діалогу в місті Івано-Франківську, участь у радіо та телепрограмах, екскурсії Львовом, відвідання музеїв Львівщини та Івано-Франківщини. Відкриття та закриття фестивалю пройде в Палаці Потоцьких у Львові.

 

Всі учасники фестивалю-конкурсу «Галицька осінь» будуть відзначені дипломами. За підсумками фестивалю-конкурсу буде виданий альманах з віршами молодих поетів та розповсюджений по бібліотеках і навчальних закладах.

 

Друга частина фестивалю проходитиме з 3 до 9 жовтня в Республіці Польща.

 

З Республіки Польща до Львова приїжджають поети: Анджей Грабовський, Артур Грабовський, Казімєж Бурнат, Лєх Конопінський, Ян Дидусяк, Геза Чеби, Анджей Жмуда, Влодімєж Штокман, Адам Лізаковський.

 

Директором фестивалю з української сторони є Лілія Плахтій, керівник відділу культури ГО «Центр розвитку української культури та самоорганізації».

 

За підтримки: Польського Інституту в Києві, Генерального Консульства Республіки Польща у Львові.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ