У Львові відбудеться міжрелігійний мистецький фестиваль «Вірші миру»

Завтра, 23 вересня, об 11.00 у Львові на Площі Ринок, 1 відбудеться міжрелігійний мистецький фестиваль «Вірші миру». Про це повідомила прес-служба Львіської міської ради.

 

Львів’яни та гості міста – студенти, представники медіа, громадські активісти, представники влади, літератори, а також духовні лідери різних релігій, прочитають 26 віршів найвідоміших поетів – представників трьох релігій. Головною тематикою віршів є мир та вічні ідеали людяності й добра.

 

Ініціатори заходу: Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас», Львівський клуб «MasterPeace», сайт «Духовна велич Львова» та Львівська міська рада.

 

«Сучасне українське суспільство, на жаль, живе в атмосфері війни та нестабільності, як економічної, так і соціальної. Недовіра до політичних лідерів, страх перед завтрашнім днем тощо роблять людей заручниками буденності й обставин. Саме мистецтво стає тим рятівним елементом, який допомагає згадати про вічні цінності моралі, добра та діалогу, допомагає повірити в себе та реалізацію своїх мрій. Такі фестивалі потрібні для духовного зростання, розвитку інтелектуально-освітнього та особистісного потенціалу українців, для пошанування цінностей гуманізму й принципів загальнолюдської моралі», – наголошує Тарас Дзюбанський, керівник Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас».

 

Мистецький фестиваль «Вірші миру» має на меті поглибити міжрелігійний діалог за допомогою мистецтва між представниками 3-х авраамістичних релігій в Україні: Юдаїзму, Християнства та Ісламу.

 

«Цифра «26» – не випадкова, вона присвячена 26-тій річниці Незалежності нашої держави. Таким чином ми прагнемо продемонструвати, що сучасне українське суспільство активно бореться із расовими, етнічними, релігійними стереотипами; що ми визнаємо важливий внесок у побудову Незалежної Української Держави представників усіх цих великих релігій; що діалог між ними потрібен заради побудови миру; що Україна – це держава, де кожна людина може реалізувати свій потенціал та розвиватись вільно. Найкращим інструментом для досягнення цієї мети є мистецтво, адже воно об’єднує нас, бо є духовним джерелом натхнення», – розповідає Тарас Дзюбанський.

 

Протягом Фестивалю учасники не просто читатимуть вірші, але й можуть вільно висловлювати свої емоції та враження щодо почутого. Після цього флешмобу всі охочі зможуть відвідати обговорення заходу в Львівській міській раді (мала сесійна зала).КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ