У Львові відбудеться опера Генрі Перселла «Дідона та Еней»

З 29 жовтня по 4 листопада в трьох містах України – Львові, Сумах та Києві – молода команда співаків та інструменталістів Open Opera Ukraine презентує оперу Генрі Перселла «Дідона та Еней» (1689). Цей шедевр епохи бароко неодноразово виконувався в Україні, але лише зараз, вперше він буде представлений з максимальним дотриманням особливостей та норм часу написання твору – у традиції історично поінформованого виконавства (historically informed performance, НІР). При цьому оркестр використовує копії історично достовірних інструментів, відреставрованих спеціально для проекту. 

 

«Подібний підхід відкриває широкі можливості для відтворення старовинної західноєвропейської музики та майже забутих українських опер епохи бароко. Це надзвичайно важлива ініціатива зважаючи на повну відсутність у вітчизняних оперних театрах постійного барокового репертуару та водночас відчутний запит аудиторії.

 

Процес підготовки прем’єри опери «Дідона та Еней» тривав більше ніж півроку та був зав’язаний на співпраці професійних музикантів з різних міст України. Він включав супровідну освітню програму для професійного музичного середовища та широкого культурного загалу, в рамках якої відбулися майстер-класи, лекції, відкриті репетиції за участі всесвітньовідомих музикантів – експертів НІР. Зокрема в рамках проекту у вересні 2017 року з освітніми цілями Україну вперше відвідала Емма Кіркбі, найбільш знамените сопрано англійської барокової музики.

 

Музичний керівник цьогорічної постановки – Назар Кожухар, відомий знавець та виконавець НІР. Він є учнем видатного скрипаля Олега Кагана, лауреатом легендарного конкурсу скрипалів імені Давида Ойстраха, а також виступив організатором численних проектів у галузі старовинної музики.

 

Сценічну версію створила київська режисерка Тамара Трунова, яка окрім найгучніших драматичних прем’єр останніх років є постановницею низки музичних вистав. Зокрема опери Джованні Баттіста Перголезі «Служниця-пані» (Національна опера, 2016) і сучасної британської музично-драматичної п’єси «Під небом синім» (Київська оперета, 2017).

 

Open Opera Ukraine — це незалежний проект, що формує нову культуру споживання музичного інтелектуального продукту через здійснення сучасних оперних постановок, розвиток аудиторії та професіоналізацію молодих талантів.

 

У першому відділенні концертів прозвучить інструментальний твір Метью Локка “The Tempest” (“Буря”), написаний до оперної версії Томаса Шедуела за однойменною п’єсою Вільяма Шекспіра у 1674 році, а також вокально-інструментальний твір Генрі Перселла “Te Deum and Jubilate Deo”, написаний до дня святої Цециліїї, покровительки музики, у 1694 році.

 

У рамках процесу підготовки опери триває широка публічна освітня програма – від лекцій разом з освітнім партнером «Культурний Проект» до візитів на відкриті репетиції напередодні вистав та широкого висвітлення музичних особливостей барокової музики на сторінці проекту в соціальній мережі. (https://www.facebook.com/OpenOperaUkraine/)»,-розповідають організатори.

 

Розклад подій проекту

 

28 жовтня, Львів

12.00 Відкрита репетиція. Львівська обласна філармонія.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією https://goo.gl/3fnYgm

29 жовтня, Львів

18.00 Концерт. Львівська обласна філармонія.

Квитки https://gastroli.ua/en/events/didona-ta-enei

Перше відділення:

М. Локк «The Tempest» (1674 р.)

Г. Перселл «Te Deum and Jubilate Deo» (1694 р.)КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ