У Львові відбудеться XIII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

Впродовж 6-15 жовтня у Львові триватиме XIII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». Він збере музикантів та композиторів з України, США, Польщі, Болгарії, Норвегії, Великобританії, Італії, Франції, Японії, Азербайджану та інших країн. Цьогоріч у програмі фестивалю – концерти на різних майданчиках Львова, Тернополя та Києва. Про це інформує ЛМР.

«Двадцять три роки фестивалю – це вже ціле покоління. «Контрасти» постійно шукають щось та малюють нові парадигми. В цьому їхня живучість та водночас продовження традицій. Адже фестиваль завжди має точки, від яких не відходить», – зазначив генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп.

У програмі фестивалю є значна кількість творів українських композиторів. Цю музику під час фестивалю інтегрують у світовий контекст, щоб слухачі могли порівняти їх.

«На «Контрастах» і під час концертного сезону у філармонії звучатиме Василь Барвінський – музика початку ХХ століття, блискуча лірика і солоспіви – у діалозі з творами Ріхарда Штрауса. На «Контрасти» приїдуть нові, провокативні проекти з Європи. Водночас будуть присутні українські композитори молодшого покоління та класики: Валентин Сильвестров, який відсвяткував своє 80-річчя, та Євген Станкович, 75-річчя якого відзначали нещодавно. Кожен з цих композиторів є яскравою ниткою в програмі фестивалю», – каже Володимир Сивохіп.

На свято Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня, відбудеться «Реквієм для Воїна. Цей день віддали співакові Василеві Сліпаку. «На перший конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака, який відбудеться в грудні, є 40 учасників. А 14 жовтня прозвучать твори присвячені оперному співакові, написані у 2017 році. У програмі – французький композитор П’єр Тілюа та три українські композиторки Богдана Фроляк, Марія Олійник та Алла Сіренко. Це будуть прем’єри пам’яті Василя Сліпака та воїнів, які нас оберігають», – зазначив генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ