У Львові відкрили новий осередок для важконеповносправної молоді

У Львові на вул. Кирилівській, 3А запрацював новий осередок денного перебування для осіб з інвалідністю, віком від 18 до 45 років. Тут молоді люди з фізичними та інтелектуальними особливостями розвитку впродовж дня отримують соціальні послуги, ведуть активний спосіб життя у супроводі фахівців. Ініціативу реалізувала Львівська міська рада спільно з навчально-реабілітаційним центром «Джерело», і наступний такий схожий осередок планують відкрити вже до кінця року на вул. Роксоляни, 23. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«Це продовження створення мережі осередків для важконеповносправної молоді по районах Львова для того, щоб соціальні послуги для них стали доступними за місцем проживання. Ми продовжуємо працю над пошуком приміщень, бо наша амбітна мета – відкрити такі центри в кожному районі міста, щоб люди, які мають таку потребу, мали можливість не затрачати великого часу на доїзд до «Джерела». Водночас, коли ми відкриваємо такі центри в районах, то маємо змогу більше в саме «Джерело» приймати таких дітей, щоб починати реабілітацію з раннього віку.

 

Перший такий осередок для людей, старших 35 років, було відкрито Центром «Джерело» за підтримки міста в березні минулого року на вул. Дністерській, 12. Тепер відкриваємо такий центр для молоді на вул. Кирилівській, і до кінця року плануємо відкрити на вул. Роксоляни, 23. Такі центри розраховані на тих, які живуть в цих районах, і це велика допомога для батьків.

 

Зараз орієнтовно 30 людей перебуває в черзі на реабілітаційні послуги в «Джерелі». Загалом у Львові є близько 3 тис. осіб, які мають таку потребу», – розповів начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Ігор Кобрин.

 

Новий осередок для молоді з особливими потребами, віком від 18 до 45 років, відкрито в комунальному приміщенні вул. Кирилівській, 3А, площею 63,2 кв.м. Приміщення облаштували за рахунок коштів бюджету розвитку міста в сумі 345 тис. грн. – на реконструкцію, і 46 тис. грн. – на придбання основних засобів. За кошти благодійників, Центр «Джерело» придбав частину меблів, встановив стельовий підйомник, охоронну сигналізацію та частково облаштував прибудинкову територію (зокрема, пандус).

 

Осередок працюватиме щоденно з 9.00 до 16.00 год. Його відвідуватиме 10 молодих людей з фізичними та інтелектуальними особливостями розвитку, їх довозитимуть до осередку мікроавтобусом Центру «Джерело», та забезпечуватимуть для них гаряче харчування. З молоддю працюватиме  двоє асистентів, які пройшли підготовку на базі Центру «Джерело», а також інші фахівці «Джерела» (психолог, соціальний працівник, культорганізатор).

 

«Цей осередок почав працювати вже з 1 лютого. До нього щоденно приїжджає 10 молодих осіб, від 18 і до 45 років. Працівники «Джерела» складають  їхній щоденний план заходів з реабілітації, які вони здійснюють впродовж дня, і також у співпраці з батьками ці навики підтримуються вдома, що дуже важливо. Ми забезпечуємо транспортне доведення, харчування. Плануємо розвиватися, робити зелені насадження на території і, сподіваємося, що буде ще більше таких осередків з’являтися, тому що охочих і потребуючих є багато.

 

Відкриття нового осередку – це приклад співпраці міської влади та неурядового сектору, успішний досвід надання соціальних послуг через створення мережі осередків для молоді з особливими потребами по районах Львова. До нас їдуть з різних областей та міст України представники соціальної сфери і усіх найбільше цікавить питання, як налагодити партнерство з містом. Насправді це приклад для цілої України, і від імені усіх батьків, працівників Центру «Джерело», висловлюю подяку за ці спільні результати», – розповіла директор центру «Джерело» Зореслава Люльчак.

 

Зазначимо, що на програмах Центру «Джерело» щоденно перебуває 180 дітей. Минулого року було відкрито центр на вул. Дністерській, в якому перебуває 7 людей старшого віку, які є неповносправними. Тепер такий центр для відкрили на вул. Кирилівській,  і тут перебуває 10 людей з інвалідністю. І вже до кінця року планують відкрити такий центр і на вул. Роксоляни, де зможуть перебувати 13 осіб. Окрім того, до кінця року планують також збільшити кількість осіб в центрі «Джерело» – там зможе перебувати до 280 осіб.

 

Довідка

 

Благодійна установа Навчально-реабілітаційний центр «Джерело» заснована 1993 року батьками дітей з церебральним паралічем товариства «Надія» та волонтерами з Канади. У 2008 році, за підтримки Львівської міської ради та у партнерстві з управлінням соціального захисту, на базі «Джерела» створено Львівський міський центр реабілітації «Джерело». Такий крок уможливив поєднати залучені міські бюджетні кошти на діяльність інноваційної в соціальних рішеннях Установи, в якій діти з особливими потребами отримують соціально-реабілітаційні послуги.

 

За 24 роки роботи Центру, допомогу отримали більше 5 000 дітей та молоді, віком від кількох тижнів до 45 років. Сьогодні в Центрі щодня займаються 182 вихованці, та 500 родин в місяць отримують консультаційний супровід, реабілітаційні послуги, в яких виховуються діти з порушеннями розвитку.

 

Центр «Джерело» фінансується з бюджету міста Львова (50%) та за рахунок благодійних надходжень (50%). У 2018 році на діяльність «Джерела» передбачено кошти в загальному фонді бюджету міста в сумі 8,8 млн. грн., а також 200 тис. грн. з бюджету розвитку.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ