У Львові відкрили нову амбулаторію сімейної медицини

У Львові розвивають мережу сімейної медицини, створюючи для львів’ян усі необхідні умови для отримання первинної допомоги неподалік від дому. В цьому році, капітально відремонтувавши приміщення 1-го поверху житлового будинку на вул. Личаківській, 119, облаштували тут нову, уже 18 амбулаторію сімейної медицини у Львові. Вона обслуговує понад 13 тисяч мешканців Личаківського району.  Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«Ми сьогодні в нашій ще одній амбулаторії сімейної медицини. Ми використали до 2 млн грн. Це приміщення раніше використовувалось для пошти, вони виїхали, віддали в управління охороні здоров’я. я задоволений роботами, які тут виконані. Тут атмосфера дуже привітна. 13 тис мешканців, які живуть в цьому районі, мають дуже якісні умови, щоб отримати консультацію лікаря, допомогу. В разі потреби можна тут мати денний стаціонар. Мало яка приватна клініка може позмагатись з тими умовами, які сьогодні тут є.

 

Ми зараз також приміщення площею 600 м кв передали управлінню охорони здоров’я на Рясне. Плануємо у наступному році там відкривати поліклінічне відділення. Йдемо ближче до людей, щоб люди відчували себе комфортно.

 

Реформа є в управлінні держави. Наше завдання – тут, на місці, створювати якісні умови і комфорт для мешканців. Я переконаний, що кожен, хто сюди прийде, відчує себе тут гідно, з повагою, бо створені усі умови. Ми плануємо ще багато таких відділень відкривати. Але ми беремо приміщення з нуля, робимо капітальний ремонт. Тому на наступний рік запланували велике приміщення на Рясне. Ще треба такі відділення відкривати в інших районах, але треба мати приміщення і кошти. Такі невеликі амбулаторії мають більше затишку, атмосфери, тут є прямий зв’язок, комунікація. Тут буде і УЗД, і гінеколог, тут аналізи можна здати. Тут можна пройти всю первинну допомогу.

 

Ми давно в цьому районі планували відкрити амбулаторію, шукали приміщення. Виїхала пошта, приміщення звільнилось, проводили роботи з документами, з ремонтом. Амбулаторія почала працювати з листопада. Мені подобається. Нова дорога, нова амбулаторія, тут відновили дитячий майданчик», – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

 

«Відповідно до медичного законодавства, сьогодні наближують первинну медичну допомогу до місць щільного проживання населення із зоною обслуговування приблизно 10-15 тисяч осіб, щоб людям було ближче добратися до медичного закладу, і щоб обслуговування було комфортнішим. Тому ми підшукали відповідне приміщення, капітально відремонтували його та відкрили тепер для мешканців Личаківського району амбулаторію сімейної медицини. Це вже 18 амбулаторія у місті Львові, яка оснащена усім необхідним медичним обладнанням та технікою, є фахові лікарі. Тому мешканці, які проживають тут, а це понад 13 тисяч осіб, тепер не повинні йти у поліклініку – первинну допомогу їм можуть надати в цій  амбулаторії недалеко від дому», – розповів начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

 

Амбулаторія є першою у структурі комунальної 1-ї міської поліклініки та обслуговує 13 058 мешканців Личаківського району, з яких 10 976 дорослих та 2 082 дітей. Зі слів головного лікаря 1-ї міської поліклініки Наталії Бачун, амбулаторія обслуговує 8 територіальних дільниць, а це вулиці: Буцманюка, Дольна, Копальна,  Вахнянина, Личаківська, К.Левицького,  Мечникова, Погулянка, Рильського, Банаха, Кобзарська, Котика, Кутова, Россі, Сороки, Цетнерівка, Черемшини, Кармелюка, Некрасова, Сковороди, Галілея, Вишинського, Крип’якевича, Острожського, Піскова, Харківська, Круп’ярська, Ніжинська, Рєпіна, Сагайдачного, Воробкевича, Збаразька, Козланюка, Могили, Мучна, Стрілецька. Однією з переваг розміщення амбулаторії є хороша транспортна розв’язка.

 

В амбулаторії усі кабінети розміщені на 1-му поверсі житлового будинку. Це реєстратура, хол, кабінет завідувача амбулаторії, кабінет старшої медичної сестри, чотири кабінети сімейних лікарів, оглядовий кабінет, кабінет УЗД, маніпуляційний кабінет, кабінет щеплень, ординаторська. Як зазначає завідувач амбулаторії сімейної медицини Романна Перхач, тут пацієнти можуть швидко та якісно отримати консультації, пройти обстеження, здати аналізи, можуть отримати медикаментозне лікування, ін’єкції та інгаляції тощо.

 

В амбулаторії працюють 8 сімейних лікарів, працює заклад щоденно (окрім неділі).

 

Для створення амбулаторії сімейної медицини загалом використали 1 млн. 833 тис. грн. Зокрема, на капітальний ремонт приміщення під створення амбулаторії з бюджету розвитку міста використано 1 млн. 570 тис. грн., на придбання медичного обладнання, меблів, технічних засобів та інвентарю, оздоблення приміщень і кабінетів використано 263 тис. грн. (з них 121 тис. грн. із загального фонду міського бюджету, 142 тис. грн. – позабюджетні кошти).

 

Варто зазначити, що в цьому році місто виділило також 2,6 млн. грн. на облаштування робочих місць сімейних лікарів: за ці кошти закупили 274 комп’ютери для сімейних лікарів у Львові.

 

«Реформа Міністерства охорони здоров’я вимагатиме виключно електронного документообігу. Тому цього року ми придбали на кожне робоче місце сімейного лікаря комп’ютери, щоб вони навчалися новим методам роботи. Бо зміни, які запроваджує Міністерство, полягають у тому, що між пацієнтом і сімейним лікарем укладається декларація на обслуговування, і цю декларацію лікарі вносять в електронну систему. І лише після цього держава зможе оплачувати лікарю ведення пацієнта. Якщо ж декларація не потрапляє в електронний реєстр, то кошти на установу і, відповідно, на пацієнта, не виділяються», – наголосив начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

 

Нагадаємо, у закладах охорони здоров’я м. Львова функціонує 459 дільниць, 18 амбулаторій та 36 відділень сімейної медицини. Охопленість сімейною медициною становить 92% населення м. Львова.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ