У Львові відкрили нову Smart-бібліотеку

Сучасних та креативних бібліотечних просторів у місті Львові стає більше. Сьогодні для мешканців мікрорайону Рясне на вул. Ковалика, 1 відкрили Smart-бібліотеку. Простір облаштований за усіма сучасними вимогами щодо функціональності – є зони для читання, для ігор та відпочинку. Як повідомили в міському управлінні культури, наступні відкриття – це URBAN-бібліотека на вул. Устияновича, 4, трохи згодом – відкриття Сенсотеки на вул. У. Самчука, 22, та Іннотеки на вул. Городоцькій, 281. Ці об’єкти зараз перебувають в ремонті. 

 

«Маю велику честь сьогодні разом з вами бути в найкращій медіатеці міста Львова. Їй вже дали назву – смартфон, бо вона включає в себе дуже багато функцій, об’єм 170 м кв – не малий, але можливості є на цілих 1000 м кв. Думаю, що всі діти, які живуть в районі Рясне отримають прекрасну можливість тут вільно проводити свій час, вчитись, читати, пізнавати щось нове. Це чітка політика громади міста щодо всіх бібліотек. Це вже шоста оновлена бібліотека, в цьому році буде ще три, а в цілому по програмі «Львів 2020» всі бібліотеки міста Львова мають бути приведені до високих стандартів, щоб і діти, і дорослі отримували задоволення, були мудрішими і приємно проводили час. Велика подяка всій бібліотечній системі, підрядникам, які тут робили ремонт. В мене зауважень нема, молодці. Для громади маємо хороший ефект. Свого часу я пригадую, коли Ірина Подоляк, яка була ще керівником управління культури, відкривала бібліотеку на вул. Мулярській – Медіатеку. Це така була перша оновлена. Сьогодні Рясне на крок попереду центру міста. Не буде таємницею, якщо ми скажемо, що найближчим часом на Рясне буде ще одна медіатека, але поки це велика таємниця», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

 

Відкриття дитячої бібліотеки в Рясне – масштабна подія для мікрорайону, що відбувається в рамках реалізації стратегії децентралізації культури міста Львова.  Приміщення для Smart-бібліотеки разом з меблями та обладнанням (комп’ютери, копіювальна техніка, плазмовий телевізор, графічний планшет, електронні книжки, сенсорна дошка) було придбано у грудні торік за 7,7 млн грн.

 

«Тепер бібліотека технічно обладнана для проведення смарт-навчання та має усі можливості для креативного проведення часу молоді та організації дитячого дозвілля. Бібліотека пропонує такі напрямки діяльності: нові й найцікавіші книги, клуб настільних ігор, англійська для молоді та комплексні заняття англійською мовою для дошкільнят, комп’ютерна грамотність, кінопокази та скайп-конференції. Вже заплановані арт-проект «Автограф» та урбан-проект «Простір», – розповідає Наталія Бунда, директор департаменту розвитку ЛМР.

 

Під час відкриття smart-бібліотеки була представлена спеціальна цифрова виставка сканованих об’єктів та скульптур доповненої реальності від Pixelated Realities, яку привезли з Одеси. Ця виставка триватиме протягом тижня. Діти можуть «поспілкуватись» з віртуальним королем Данилом Галицьким, а також побачити оцифровані споруди.

 

В день відкриття заплановано багато цікавих заходів. Окрім презентації самої smart-бібліотеки, буде навчання з користування інтерактивною дошкою, конкурс талантів «Х-фактор», кіноперегляд «Доторкнись та побач» із Анною Матійченко (у рамках проекту рівності «Бібліотека для всіх: інклюзія в дії»), та ігрова майстерка «Творчий дотик» (з використанням графічних планшетів).

 

Також міський голова залишив запис з побажаннями для відвідувачів медіатеки.

 

Як повідомили в управлінні культури ЛМР, на сьогодні це шоста бібліотека сучасного типу медіатеки, інші вже працюють за такими адресами: вул. Мулярська, 2а, Симоненка, 10, Мишуги, 3, Патона, 4/2, Окружна, 29.

 

Загалом у Львові є 40 бібліотек, з них: 23 – дорослі, 17 – дитячих.

 

З бюджету розвитку на галузь культури загалом на 2018 рік передбачено 35,5 млн грн. По бібліотеках зокрема: закупівля книг – 760 тис грн, комп’ютери та меблі – 500 тис грн, періодика – 100 тис грн, на бібліотеки на ремонти – 8 млн 610 тис грн.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ