У Львові відкрили осередок для осіб з особливими потребами

В березні 2017 року у Львові на вул. Дністерській, 12 запрацював новий осередок для осіб з особливими потребами, віком від 35 років. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Метою такого осередку є забезпечення для таких людей можливості вести активний спосіб життя у супроводі фахівців після завершення соціально-реабілітаційних програм в центрі «Джерело».

 

Однак сюди може звернутися і особа з інвалідністю, яка не перебувала в центрі, і потребує такої реабілітації. Наступний схожий осередок планують відкрити у Львові цьогоріч на вул. Кирилівській.

 

Ініціативу реалізовано у співпраці управління соціального захисту Львівської міської ради, Комунальної реабілітаційної установи змішаного типу Львівський міський центр реабілітації «Джерело» та Благодійної установи Навчально-реабілітаційний центр «Джерело».

 

“Плануємо ще у цьому році відкрити наступний такий осередок на вул. Кирилівській. Для ремонтних робіт, щоб облаштувати такий Центр, в цьому році передбачено 400 тис. грн. Окрім того, ще плануємо на Донецькій організовувати теж такий центр, і він буде спільно використовуватися із територіальним центром обслуговування осіб похилого віку. Також, щоб була змога таких осіб довозити до таких осередків, передбачено 2,5 млн для придбання спеціального автобуса”, – розповіла начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Наталія Демкович.

 

За її словами, у Центрі «Джерело» послуги отримують 45 осіб, віком від 18 до 35 років, тому є велика потреба розвантаження Центру, щоб можна було створити більше груп для дітей-візочників, віком від 4 до 10 років. Власне тому і планують зробити такі осередки в різних мікрорайонах Львова.

 

На денних програмах осередку (перебування через день з 9.00 до 15.00 год.)  соціальні послуги отримуватимуть семеро людей з фізичними та інтелектуальними особливостями розвитку. Поки перебуває п’ятеро осіб з важкою неповносправністю. До обслуговування осіб з інвалідністю залучені інструктор з трудової реабілітації та двоє соціальних робітників. Медичний, психологічний та реабілітаційний супровід здійснюють працівники Центру «Джерело». На цій програмі особи перебувають через день з 9.00 ранку до 15.00 год., проте у майбутньому планують, щоб особи залишались і на нічне перебування у такому осередку.

 

«Тут надаються зорганізовані послуги трудової реабілітації, зокрема виготовлення ювелірної продукції, безпосередньо малювання картин і виготовлення різних виробів, також це соціально-побутова адаптація, зокрема адаптація щодо самообслуговування: є кухонне приміщення, в якому особи долучаються до приготування їжі, хто як може», – зауважує директор центру «Джерело» Зореслава Люльчак.

 

Осередок працює у відремонтованих приміщеннях громадської організації «Дім самостійного життя» на вул. Дністерській, 12. Довезення підопічних до осередку забезпечується мікроавтобусами Центру «Джерело».

 

Це перший відкритий осередок, який буде фінансуватись за кошти міського бюджету, і він є початковим кроком на шляху створення у Львові мережі схожих закладів денних програм для молоді з особливими потребами, віком 18-45 років.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ