У Львові відкрили відреставровану «Ощадність»

У Львові завершилися роботи з реставрації скульптурної композиції «Ощадність. Рільництво. Промисловість», відомої ще як львівська «Статуя Свободи». Також днями коштом меценатів тут влаштували підсвітку. Сьогодні, 16 січня, у Музеї етнографії та художнього промислу, на даху якого і знаходиться скульптура, відбулось її офіційне відкриття.

Скульптуру «Ощадність» почали реставрувати ще влітку. Відповідні роботи тривали близько половини року. Загальна вартість реставрації становила 467 тис. грн., із яких 300 тис. зібрали благодійники  на аукціоні, а решту – це кошти міського бюджету.

«Для мене велика честь працювати в місті, де люди вміють об’єднатися. Сім років тому Сергій Смірнов почав свою подорож із пошуку коштів для реставрації статуї «Ощадність». Сьогодні маємо результат. Зібрати кошти сьогодні на реставрацію дуже не просто, але усі молодці, що зорганізувалися.

Найбільш цінною для мене в цій реконструкції є  те, що це справа львів’ян. Статуя «Ощадність» була відреставрована на кошти львів’ян. 300 тисяч було зібрано благодійних помертвів, ще 300 тисяч було докладено з місцевого бюджету. Тому немає нічого неможливого, коли ми разом, коли ми об’єднані світлою ціллю. Тому й надалі ми будемо підтримувати такі проекти і самі в це інвестувати кошти. А коштів на сьогодні потрібно ще багато. Цього року орієнтовно 30 млн. грн передбачено на реставрацію в нашому бюджеті, але ця сума ще буде коригована при формуванні бюджету.

Шкода, що з державного бюджету, останніх дев’ять років, ми не отримали жодної гривні. Я вірю, що ми доживемо до тих часів, коли наша держава буде розуміти важливість збереження історичної спадщини.

Однак до таких робіт долучаються уряди Норвегії, Німеччини, Польщі», – розповів мер Львова Андрій Садовий.

Ініціатором реставрації у 2015 році виступив Університет банківської справи. Наприкінці того ж року його студенти спільно зі студентами Львівського національного аграрного університету та Львівської політехніки провели благодійний захід «Аукціон надій», метою якого став збір коштів на реставрацію скульптури. Роботи виконувало ПП «Оберіг».

«Реставрація «Ощадності» – це хороший зразок співпраці влади та громади, бо більшу частину коштів зібрали на благодійному аукціоні. Роботи були складні, бо працювати треба було на висоті. У процесі підготовки проектної документації ми ще не знали, що промені на короні позолочені. Відтак, під час виконання робіт довелось це змінювати. Зараз позолоту виконано за кошти підрядника. Також спонсори надали нам золоту фарбу для факелу. Окрім того, днями коштом меценатів влаштували підсвітку скульптури.

Спершу реставрація розпочалася з миття скульптури і дуже делікатного її розчищення вручну. Окрім відновлення скульптури, відновлено також напис на щиті під нею, а корона на голові «Ощадливості» позолочена сусальним золотом», – розповіла очільниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Також міський голова Андрій Садовий вручив грамоти від імені громади міста Львова реставраторам проекту: Федоришину Андрію, Шевченку Богдану, Бельському Станіславу, Поповичу Остапу, Манько Віктору та Миколаїшин Анні.

Дипломами за проведення робіт нагородили працівників і колектив Колегії та профкому студентів і аспірантів Національного університету «Львівська політехніка»; працівників і колектив Студентської ради та Студентського профкому Львівського навчально-наукового інституту Державного вищого навчального закладу «Університет банківської справи»; працівників і колектив студентської самоврядної організації «Основа» та Первинної профспілкової організації студентів та аспірантів Львівського національного аграрного університету.

Ювілейну монету зі зображенням Короля Данила Галицького отримав головний натхненник і ініціатор проведення реставрації скульптури «Ощадність» – Сергій Смірнов.

Нагадаємо, Скульптура «Сидяча фігура Ощадності» складається з трьох фігур: Ощадність, котра розташована посередині, та дві фігури обабіч: «Рільництво» і «Промисловість».

ДОВІДКА

«Аукціон надій» – щорічний наймасштабніший благодійний захід, який проводять студенти Університету банківської справи. Зазвичай, лотами тут є речі відомих в Україні людей із галузей політики, економіки, культури, шоу-бізнесу, спорту тощо.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ