У Львові впроваджують проект «Зелений район»

У Львові дають старт проекту «Зелений район». Цього тижня, з 6 по 8 лютого, у Львові перебуває німецька делегація з м. Фрайбург. Фахівців німецького міста приїхали до Львова, щоб оглянути вибрану для проекту «Зелений район» вулицю і поділитися досвідом впровадження «зелених» технологій та енергозбереження.

 

Як розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, протягом останніх двох тижнів відбувалися зустрічі з мешканцями в мікрорайонах Рясне1, Рясне2 і Кам’янка, де презентували ідею «Зеленого району». З активними мешканцями вдалося вибрати декілька ключових проектів, які б могли пропрацьовувати з німецькими колегами.

Вчора, 6 лютого, відбулася зустріч німецької делегації з мешканцями Рясного та активістами, аби обрати ключові проекти, які можна там реалізувати. Говорили про конкретні об’єкти, які є на території району, – школи, заклади дозвілля, житлові будинки, різні громадські простори.

«Протягом трьох днів, 6-8 лютого, ми працюємо з делегацією з м. Фрайбург. Вже вибрали кілька проектів у цьому напрямку, які зараз обговорюються. Мова йде про центри дозвілля, поводження з побутовими відходами, громадські простори, енергоефективні школи, алеї. Таких проектів є близько 30-ти», – розповів Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

За словами Тетяни Хабібрахманової, начальника управління інформаційної політики та зовнішніх відносин ЛМР, важливою є зацікавленість мешканців, які приходять на зустрічі і лобіюють свої будинки.

«Коли ми визначимось з об’єктами, напишемо проект і подамо його на фінансування німецького уряду. Це дасть можливість отримати фінансування в розмірі 7 млн грн. Також ми запросили до Львова міського голову м. Фрайбург. За результатами роботи, яка триває зараз, буде підписано меморандум про співпрацю Фрайбурга зі Львовом.» – Тетяна Хабібрахманова, начальник управління інформаційної політики та зовнішніх відносин ЛМР.

Як повідомив Клаус Гоппе, колишній начальник відділу енергетики МРФ (м.Фрайбург), є чіткі рамки для підготовки і реалізації проекту: до кінця квітня потрібно зробити заявку на отримання коштів. Якщо буде позитивне рішення то з вересня можна розпочинати проекти, які розраховані на три роки.

«Мер Фрайбурга бажає співпрацювати зі Львовом, щоб проекти, які будуть реалізовані, мали перспективу довготривалого розвитку. Вчора ми оглянули ті місця, які хочемо опрацьовувати ближчим часом. Проте ми концентруємось не лише на темі «зеленого району», але й на інших об’єктах для облаштування громадського простору. Важливо, щоб проекти, які ми реалізовуємо, було видно для всіх, щоб вони стали взірцем для подальшого розвитку в інших районах міста». – наголосив Клаус Гоппе.

Михайло Дідух, депутат Львівської міської ради, підкреслив, що мешканці Рясного вже застосовують новітні технології у своїх будинках: заміна вікон, бачення як утеплити фасади, щоб акумулювати енергію та кошти й не витрачати їх на обігрів повітря, а раціонально використовувати.

«Я надіюсь, що в цьому проекті ми покажемо хороший результат та хорошу динаміку, яка стане прикладом для всього міста», – резюмував Михайло Дідух.

Нагадаємо, наприкінці жовтня представники Львівської міської ради зустрілися з керівництвом міжнародного департаменту міської ради Фрайбурга, який є одним із найбільш енергоефективних та озеленених міст Німеччини. Саме тоді вперше виникла ідея проекту «Зелений район». У рамках його реалізації, Львів буде застосовувати концепцію досвіду міста-партнера. Також буде обговорено тему адаптації до змін клімату. До проекту повинні бути залучені й мешканці району, громадські активісти та місцева влада.

Концепція, яку розроблять та реалізують на прикладі одного району, мають намір застосувати в майбутньому й у інших районах міста. Надалі планується створення концепції енергозберігаючого кварталу.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ