У Львові встановили інформаційну таблицю на будинку, де колись було Консульство Бельгії

У Львові на фасаді будинку на вул. Чайковського, 7 сьогодні встановили та офіційно відкрили інформаційну таблицю. У цьому будинку впродовж 1912-1914 років розташовувалося Консульство Бельгії. Проект реалізовано в рамках міської ініціативи «Львів дипломатичний». Участь у відкритті таблиці взяли міський голова Львова Андрій Садовий та Люк Якобс, Надзвичайний та Повноважний Посол Бельгії в Україні. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«Для нас велика честь в рамках проекту «Львів дипломатичний» сьогодні презентувати прекрасну будівлю, де знаходиться наша філармонія, і згадати, що тут на початку минулого століття знаходилось Консульство Королівства Бельгії. Велика честь, що пан Посол сьогодні з нами. Цей будинок має славну історію, ця велика кількість туристів, яка сьогодні приїжджає до Львова, блукаючи вулицями нашого міста, тепер може підійти до цієї таблиці і звернути увагу і прочитати. Думаю, виникне бажання краще пізнати історію нашого міста, знати, що у цьому будинку бельгійський дух був присутній давно. Приємно, що Бельгія прийняла рішення мати у Львові Почесне Консульство. Бажаю, щоб гостей та інвесторів з Бельгії було більше і більше», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

 

«Це справді дуже важлива мить для стосунків між Україною та Бельгією і, зокрема, між містом Львовом та Бельгією. І я думаю, що відкриття цієї таблиці є важливим не лише для місцевих мешканців, а також для гостей та відвідувачів міста Львова. Я просто уявляю, як бельгійський турист, який просто буде гуляти вуличками Львова, випадково натрапить на цю таблицю і побачить її. Справді дуже важливо визнавати нашу спільну історію, пам’ятати про те, що нас об’єднує зараз, а також пам’ятати і про те спільне майбутнє, якого ми прагнемо. Тому я хочу подякувати за те, що був запроваджений проект «Львів дипломатичний», – зазначив Люк Якобс, Надзвичайний та Повноважний Посол Бельгії в Україні.

 

Нагадаємо, в рамках проекту «Львів дипломатичний» вже відкрили інформаційні таблиці на будівлях, де розташовувались дипломатичні установи Аргентини, Великобританії, Данії, Нідерландів, Німеччини та Франції. Відтак, сьогодні відкрито 7-му інформаційну таблицю.

 

Довідка

 

Будинок на вул. Чайковського, 7 був побудований в 1907 році за проектом Владислава Садовського, професора Львівської Політехніки. Збудований для Галицького музичного товариства, яке продовжувало традиції Музичного товариства Святої Цецилії, заснованого сином Вольфганга Амадея Моцарта. Моцарт-молодший прибув до Галичини в 1808 році. Тут він давав концерти та уроки музики та диригував театральним концертом. Мелодії деяких його творів походять з галицького фольклору.

 

Галицьке музичне товариство, попри концертну діяльність, утримувало в цьому будинку консерваторію. До війни зал також використовували для кінотеатру.

 

В 1912-1914 роках в будинку було розміщене Консульство Бельгії, тут відбувалися всі необхідні процедури та прийом відвідувачів.

 

Нині тут – Львівська обласна філармонія.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ