У Львові за районним принципом відкрили кабінети фізичної реабілітації

Цьогоріч у медичних закладах Львова за районним принципом відкрили кабінети фізичної реабілітації для тих, які через важкі захворювання чи травми втратили рухові функції. Тут пацієнти після виписки зі стаціонару можуть продовжити лікування за місцем свого проживання. Уже понад 400 пацієнтів пройшли реабілітацію у таких кабінетах. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

 

Сьогодні один з кабінетів відвідав міський голова Львова Андрій Садовий. Він зазначив, що охочих багато, тому місто працюватиме над збільшенням площ та залученням реабілітологів.

 

«Рік тому ми відкрили центр реабілітації на Топольній. В першу чергу, на меті він мав допомагати нашим хлопцям, які вернулись з зони бойових дій, які перенесли важкі операції, отримали травми. Поза тим, звичайно, цей комплекс приймає львів’ян, які перенесли інсульт, мають інші важкі хвороби, які потребують реабілітації. Ця практика виявилась дуже позитивною. Ми пішли далі – вирішили подібні кабінети реабілітації зробити в наших 6 поліклініках. Сьогодні ми бачимо один з кабінетів, який вже функціонує два тижні. Такі самі кабінети є ще у 5 поліклініках. Загалом використано більше 3 як млн грн. Працюють випускники Інфізу, реабілітологи, які спеціально навчені. Поспілкувавшись з відвідувачами, розуміємо, наскільки це є корисно і потрібно. Є альтернатива – приватні кабінети, але вони дуже дорогі. Люди сьогодні бідні, таких можливостей не мають. Тут людина жодні кошти не платить, приходить і отримує послуги. Для мене було дуже важливим питання – це адекватна зарплата для реабілітологів. Без високого рівня зарплати, буде важко втримати спеціалістів, бо робота специфічна, не проста, бо люди, які приходять, потребують особливої уваги. Ми домовились, що знайдемо рішення, щоб хлопці та дівчата, які будуть тут працювати, мали високу зарплату.

 

Це були кошти субвенції, самі роботи проводились за кошти місцевого бюджету та позабюджетні кошти. Це спільна праця. Правильно ми поступили два роки тому, коли запланували відділення на Топольній, відкрили його. Багато з відвідувачів, які сьогодні є тут, вже були на Топольній. Добре, коли є поліклініка близько до твого проживання, коли можна прийти і отримати тут послугу. А в день треба орієнтовно до 3 год людині займатись. Розумію, що охочих буде багато, тому ми розглядаємо можливості розширювати площі під такі кабінети. Профілактика та реабілітація є дуже важливими», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

 

Кабінети фізичної реабілітації запрацювали з кінця листопада у 2-й (вул. Симоненка, 4), 4-й (пр. Червоної Калини, 68), 5-й (вул. Виговського, 32), 6-й (вул. Медової Печери, 1) міських поліклініках, неврологічних відділеннях 5-ї (вул. Чупринки, 45) і 8-ї (вул. Навроцького, 23) міських лікарень та поліклінічних відділеннях №1 (вул. Хімічна, 7а) і №2 (вул. Мазепи, 25) 1-ї міської лікарні. І за цей час уже понад 400 пацієнтів пройшли реабілітаційне лікування.

 

Створення мережі таких кабінетів стало продовженням проекту, у межах якого торік відкрили сучасне реабілітаційне відділення у комунальній міській клінічній лікарні швидкої допомоги, в якій лікують пацієнтів після інсультів, різноманітних травм, нейрохірургічних захворювань, що супроводжуються втратою рухових функцій. Там реабілітацію пройшли понад 1 300 хворих.

 

Відкриття кабінетів фізичної реабілітації у поліклінічних умовах та на базі неврологічних відділень 5-ї та 8-ї лікарень дає змогу пацієнту після виписки зі стаціонару продовжити лікування за місцем свого проживання. Такі кабінети у всіх районах міста поліпшать доступність пацієнтів до реабілітаційного лікування і дозволять повернути до побутових, трудових, суспільних процесів, а відтак, і до повноцінного життя, після перенесених інсультів, травм, захворювань опорно-рухового апарату, а також травм, отриманих у зоні проведення бойових дій. Адже саме фізична реабілітація відновлює 30-70% втрачених рухових функцій організму.

 

«Пацієнти відзначають очевидний ефект від занять фізичною реабілітацією, тому ми продовжили проект, створили реабілітаційні кабінети і у поліклінічних відділеннях, щоб люди, які мають проблеми втраченої рухової функції, могли отримати необхідне лікування як в стаціонарі, тобто у лікарні швидкої допомоги, так і в поліклініках за місцем проживання, коли втрачені функції організму відновлено настільки, що людина уже може йти, але ще треба працювати, вдосконалювати навики, адаптовуватись до звичного життя і мати змогу себе максимально обслужити», – розповідає начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

 

Як пояснює головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я з фізичної реабілітації Олег Білянський, показами для реабілітаційного лікування є: нейрохірургічна і неврологічна патологія (наслідки черепно-мозкових травм, травми хребта і спинного мозку, судинних уражень головного і спинного мозку та ін.), патологія опорно-рухового апарату. «У реабілітаційних кабінетах є спеціальне обладнання, є кваліфіковані спеціалісти-реабілітологи, є система такого лікування», – зауважує він.

 

Обладнання, яке використовують під час реабілітації, значно пришвидшує  процес такого лікування. Створені кабінети оснащені пристроями для реабілітації рук та ніг і пристроєм для вправ гомілково-ступневого суглобу, реабілітаційним  столом Бобата та спеціальною реабілітаційною кліткою для підвісної терапії. Загальна вартість такого обладнання – 3,2 млн. грн. Окрім того, у кабінеті створені умови для працетерапії (ерготерапії), під час якої людей вчать одягатися, застібати ґудзики, застеляти постіль, є модель кухні – усе для того, щоб пацієнти заново привчалися до побутової діяльності.

 

Що важливо, реабілітаційні відділення уже давно практикують у світі. У Польщі, до прикладу, у кожній лікарні працюють фізичні реабілітологи, у кожній поліклініці є відділення фізичної реабілітації. Натомість в Україні така галузь медицини лише починає розвиватися. «Є окремі відділення в різних закладах охорони здоров’я різних форм власності. Але такого реабілітаційного відділення, як у лікарні швидкої допомоги, та мережі кабінетів реабілітації у комунальних медичних закладах Львова в Україні немає, лише приватного зразка. Тому треба розширювати цю мережу, розвивати реабілітацію по всій Україні, бо такого лікування з кожним роком потребує все більше і більше людей», – наголошує начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

 

Нагадаємо, комплекс реабілітаційного лікування передбачає: фізичну реабілітацію, психотерапевтичну та працетерапію (ерготерапію). Процес реабілітації загалом має неабиякий вплив на подальші результати лікування, адже він умовно вирішує три основні завдання: профілактує ускладнення, максимально відновлює порушені внаслідок травм чи захворювань рухові функції та забезпечує оптимальний рівень самостійного функціонування організму.

 

Довідка

Реабілітаційне відділення у комунальній міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги відкрито 10 листопада 2015 року потужністю 24 л/місць. Процес реабілітації триває з першого дня 16 тижнів. За цей час медичну допомогу надано понад 1300 пацієнтам: 613 хворим відділення та 695 хворим з інших відділень.

Мережу кабінетів фізичної реабілітації відкрито у медичних закладах Львова  за районним принципом з кінця листопада 2016 року. За цей час реабілітаційне лікування пройшли понад 400 пацієнтів.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ