У Львові запрацювала нова амбулаторія сімейної медицини

Відповідно до програми «Львів-2020», у Львові розвивають мережу сімейної медицини, відкриваючи амбулаторії у кожному мікрорайоні міста. Відтак, на вул. О.Степанівни, 35А запрацювала нова, уже 15 амбулаторія сімейної медицини у Львові,  яка обслуговуватиме мешканців Залізничного району. Сьогодні нову амбулаторію оглянув міський голова Львова Андрій Садовий. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«Зразу анонсую, що до кінця вересня має запрацювати амбулаторія в Рясне-1, наступна – на вул Тернопільській. Так крок за кроком ми робимо медицину більш доступною. Сюди заходиш, як до себе додому. Нема жодних перепон, нові приміщення, відчуття, що до тебе тут є повага. Якщо порівняти типову поліклініку, де ти бігаєш по поверхах, багато людей, хворих, трошки дискомфорт, то тут зовсім інші відчуття. Ця політика, яка проводиться в місті, буде продовжуватись. Ми будемо ближчими до людей. 12 тис мешканців цього мікрорайону тепер можуть спокійно сюди приходити. 27 працівників, які тут працюють, працювали в інших медичних установах, ми їх сюди перевели, задоволені, бо приємно працювати в новому, відремонтованому приміщенні. Ми все надали, що потрібно для роботи. На ремонт використали трохи більше 1 млн грн.

 

Тут у вас нема відчуття бар’єру. Тут маленький колектив, сімейний лікар вас знає персонально, він вами опікується. Кожна родина має лікаря, якому довіряє. Коли лікар знає тата, маму, дітей, набагато приємніше. Тут людське відношення важливе. Тут відчуття, що ти зайшов, як до себе додому. Нормальне, тепле приміщення, де тобі усміхаються. Я би дуже хотів, щоб ми збільшили темпи відкриття таких амбулаторій, щоб львів’яни відчували себе захищеними у плані медицини. Бо нарікань на медицину багато, правда, не всі до кінця розуміють, що медицина – це державна галузь і держава зобов’язана сто відсотків фінансувати медицину, що вона не робить. Тому ми частково з місцевого бюджету використовуємо кошти на медицину, бо ми розуміємо, що це важливо», – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

 

Відтепер 12 920 мешканців навколишніх будинків матимуть якісне медичне обладнання і комфортні, зручні умови для лікування неподалік від дому.

 

«Зараз у складі 3-ї міської клінічної лікарні відкриваємо амбулаторію №3 на вул. О. Степанівни, 35А. Відтепер мешканцям Залізничного району не потрібно буде йти у поліклініку, щоб отримати необхідні консультації чи допомогу лікаря, а це 12 920 осіб, з них 2 575 дітей та 10 345 дорослих. Необхідні медичні послуги їм зможуть надати тут, в амбулаторії, близько від дому.

 

Ця амбулаторія – уже третя амбулаторія сімейної медицини у структурі лікарні: амбулаторія для житлового масиву Рясне-2 – на вул. Величковського, 30А та для мешканців Шевченківського району – на вул. Рапопорта, 6», – розповів Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

 

До структури новоствореної амбулаторії входить 8 територіальних дільниць. Усі кабінети розміщені на 1-му  поверсі житлового будинку: реєстратура, хол, кабінет завідувача амбулаторії, чотири кабінети сімейних лікарів, маніпуляційний кабінет та кабінет щеплень. Працює заклад щоденно (окрім неділі) з 08.00 до 19.00 год.

 

На проведення ремонтних робіт у приміщенні амбулаторії з бюджету розвитку використано 955879 грн. Медичне обладнання, інвентар та меблі закуплено за кошти міського бюджету на суму 100 000 грн. Також для придбання обладнання залучено і  позабюджетні кошти на суму 35 625 грн.

 

Нагадаємо, торік у Львові відкрили амбулаторії сімейної медицини для мешканців Залізничного району на вул. Любінській, 94 та для мешканців Шевченківського району на вул. Лінкольна 53. Цьогоріч відкрили  амбулаторію у структурі 1-ої міської клінічної лікарні ім. Князя Лева – на вул. Грінченка, 6 для мешканців Шевченківського району міста.

 

Водночас, вже восени сімейні відділення 3-ої міської клінічної лікарні, розташовані на вул. Шевченка, 358Б та вул. Шевченка, 366 будуть реорганізовані в амбулаторії сімейної медицини. Відтак, до кінця року у закладі функціонуватимуть 5 сімейних амбулаторій.

 

Загалом, у закладах охорони здоров’я Львова працює 457 дільниць, 15 амбулаторій та 41 відділення сімейної медицини.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ