У п’ятницю у музеї «Тюрма на Лонцького» відбудеться презентація книги Омеляна Коваля «Спомини мого життя»

16 грудня о 13:00 год у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» відбудеться презентація книги Омеляна Коваля «Спомини мого життя» – книги, яка стане великим вкладенням в історію визвольної боротьби середини минулого століття та політичної діяльності української діаспори.
Омелян Коваль – єдиний живий, який був заарештований гестапо, перебув львівську тюрму на Лонцького, краківську тюрму Мотелюпіх і потрапив у перший етап українських політичних в’язнів в концтаборі Аушвіц. У своїх спогадах згадує, як капо в таборі розправлялися з братами Степана Бандери Олексою і Василем, проігноровані досі українськими істориками два “українських” бараки в Аушвіці, в яких сиділи українці, ув’язнені за боротьбу за Українську Державу, про побут в таборі та щастя і друзів, які допомогли вижити в нелюдських умовах.
В післявоєнний час опинився на еміграції в Німеччині, потім у Бельгії, і своє життя присвятив громадській праці на користь Україні. Був очільником Спілки Української Молоді, головою української громади в Бельгії, членом Головного Проводу ОУН (б), відповідав у Проводі за налагодження міжпартійних стосунків на еміграції та освіту покоління, народженого у вигнанні. Повернувся в Україну, і зараз мешкає у Львові. Нагороджений Президентом України орденом Свободи.
Про все це, і багатого іншого є на сторінках 240-сторінкового видання, упорядником якого є Микола Посівнич, редактор – Ярослав Сватко.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ12:41, понеділок, 19 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:24, понеділок, 19 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0