У Самборі згоріли два будинки, що стояли поруч

Вчора, 2 серпня о 18:51 у місті Самбір, по вул. Замкова, 3 виникла пожежа в цегляному житловому 3-х квартирному будинку, повідомили в департаменті цивільного захисту Львівської ОДА.

 

У квартирах №1,2 житлового будинку ніхто не проживає, в квартирі №3 проживали 7 осіб, у тому числі 3 дітей (дитина 2001 року народження та дві дитини 2008 року народження).

 

Внаслідок пожежі загиблих немає, постраждало три особи:

 

– 1940 року народження (інвалід), мешканка квартири №3, у стані середньої важкості з ознаками отруєння продуктами горіння госпіталізована до Самбірської ЦРЛ;

– 1962 року народження (інвалід), мешканець квартири №3, у стані середньої важкості з ознаками отруєння продуктами горіння госпіталізований до Самбірської ЦРЛ;

– 1972 року народження, стороння особа, яка надавала допомогу у рятуванні потерпілих, з травмою голови госпіталізований до Самбірської ЦРЛ.

 

Під час пожежі вогонь перекинувся на дах сусіднього 2-х поверхового цегляного будинку (вул. Замкова, 5). Частина будинку перебуває у комунальній власності (в будинку розташовані 4 квартири, кількість мешканців встановлюється), другу частину будинку займають нежитлові приміщення.

 

Вогнем знищено покриття та перекриття на площі 174 м2 в будинку №3 та покрівля на площі 200 м2 в будинку №5.

 

Пожежа ліквідована о 22:04 силами 9 пожежно-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС України у Львівській області (у складі 33 осіб та 9 од. техніки).

 

Мешканців з будинку №3 розселено у родичів, для їх тимчасово проживання запропоновано кімнати в гуртожитку Самбірського технікуму економіки та інформатики. Причини пожежі встановлюються.КоментаріЛюдмила коментує:
2:21, п`ятниця, 4 серпня 2017
 

Співчуваю людям, які пережили страшну біду в Самборі – пожежу. І, водночас, радію за те, що Самбірська влада не кинула їх напризволяще.
3 квітня 2017р я пережила таке ж горе в м. Старому Самборі. Сусід при черговій пиятиці запалив свою квартиру. На протязі 2-х годин не викликав пожежників, не намагався погасити вогонь. Він з друзями вийшов з кімнати і спокійно спостерігали за розгорянням вогню у квартирі – нехай горить, і так планував зносити і будувати на тому ж місці будинок синові. За щастя, нехай ще згорить кімната нещасної одинокої вчительки – буде більше місця де будуватися синові! Вона й так за вчительську зарплату із сином-студентом житло не відбудує! І ніхто їй не допоможе – вона ж «не вміє жити», не те що ми. Пожежників викликали сторонні люди. Пожежна машина відстань 2 км (центр міста) їхала тільки 45 хвилин! І, о диво, в центрі міста сусідова квартира вигоріла повністю, моя майже повністю. Тепер я БОМЖ! Із сином-студентом. Але ще не це найстрашніше.
Після пожежі я звернулася у Старосамбірську міську раду за допомогою у відбудові приміщення (що є загальною практикою в Україні, коли місцева влада відбудовує квартири погорільців, виділяє допомогу для купівлі предметів домашнього вжитку, надає тимчасове житло). Проте, Старосамбірська влада чомусь до мене поставилася до мене по принципу: «Добре, що собаку спалили, нехай здохне зі своїм собачам під чужим парканом!». Не маючи наміру допомогти в моєму горі, звинуватили мене у всіх моїх проблемах. Ножем в серце попали слова міського голови «Чого ж ви була така пасивна, що працювала за копійки в школі, а не заробляла собі на квартиру».
При всій повазі чи не повазі до панів міських голів я б хотіла задати міському голові м.Старий Самбір такі запитання.
1) Для гасіння пожежі в Самборі на допомогу приїхали пожежники Львова, Дрогобича, Рудок та Місткович, а для гасіння не меншої пожежі в м.Старий Самбір 3 квітня 2017р чекали, поки повернеться машина з віддаленого села, яка гасила траву? Чому не було викликано машину із Самбора? Чому не була задіяна резервна машина Старого Самбора?
2) Чому на місці пожежі в Самборі був мер та інші високопосадовці, а до згарища моєї квартири пан Трухим вже 4 місяці не має можливості дійти? Розумію, надто велика відстань 200м!
3) Чому потерпілим в м.Самборі запропоновано тимчасове житло, а я змушена жити на орендованій квартирі, віддаючи при цьому половину своєї вчительської зарплати?
4) Чому в будинку в Самборі за пів доби встановили можливість чи неможливість відбудови будинків (інформація з Інтернету), а в будинку в Старому Самборі вже 4 місяці не було проведено комісії для визначення можливості відновлення будинку та вартості відновлювальних робіт, а поліцією не визначено ні причину пожежі, ні винних осіб?
5) Чому ніхто не звинувачує жильців старого будинку вул. Замкова №3 в Самборі, про те, що не відбудували будинок? (Прочитала інформацію десятків видань в Інтернеті про цю подію). А міський голова звинувачує мене в тому, що я не відбудувала старий комунальний будинок.
6) Чому влада м.Самбір діяла в надзвичайній ситуації так, як це відбувається в інших містах і районах України, а міський голова Старого Самбора надали мені «допомогу» в оббріхуванні? Чи не порушує з міський головою всі закони: державні, людські, Божі?
7) Чому пан Гамар поставився до погорільців, як до людей, а пан Трухим до мене, одинокої вчительки, гірше, як до собаки? Висновок: є два варіанти. 1)Погорільці Самбора люди, а я – ні. 2) В Самборі, все-таки, існує влада, а в Старому Самборі – ні. Відповідь на дане запитання обирайте самі. .
Хотілося б ці запитання задати пану Трухиму І.С. та Старосамбірському відділенню поліції. Бо на мої звертання з до міського голови м.Старий Самбір з проханням створити комісію, яка б визначила можливість чи неможливість згарища комунального будинку, де розміщена моя квартира, визначити вартість відбудови, я вже 4 місяці не маю ніякої відповіді. Як і не маю відповіді від поліції, коли буде проведено експертизу і визначено причину пожежі. Як і про те, хто дав право сусіду зруйнувати своє згарище в очікуванні експертизи. Можливо, Ви мені допоможете у спілкуванні з органами влади Старого Самбора?
З повагою, Білич Людмила, м.Старий Самбір, Львівська обл.
Підтвердження факту пожежі http://starosambir.net.ua/9040/

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ