У Стрийському парку проводять роботи щодо боротьби з омелою: обрізали вражені омелою гілки на понад 40 деревах

Поширення омели білої є актуальною проблемою не тільки міста Львова, а й загалом західного регіону. Омела масово уражає листяні породи дерев. Саме тому Львівська міська рада напрацьовує стратегію боротьби з омелою, яку буде винесено на розгляд найближчого пленарного засідання сесії ЛМР. Станом на сьогодні роботи щодо боротьби з омелою проводять у Стрийському парку. Про це інформує прес-служба ЛМР.

«Основною передумовою поширення омели є антропогенний вплив. Такий вплив передусім виражається кліматичними змінами останніх десятиліть, а саме глобальним потеплінням, що зумовлено людською діяльністю. Для омели білої критичною є температура близько –30°С. Останнім часом у зв’язку із потеплінням клімату створюються передумови для поширення омели. Ми скерували листи у районні адміністрації та дирекціям наших скверів і парків, як нагадування про те, що потрібно виконувати роботи по боротьбі з омелою», – розповіли у відділі екології Львівської міської ради.

У рамках проведення заходів з озеленення міста Львова з міського бюджету виділяють кошти на догляд за зеленими насадженнями, в т.ч. вживають заходи з боротьби з омелою білою, а саме застосовують механічний метод обрізування гілок з кущами омели, які не плодоносять, на 5-7 см, а з плодоносними – не менше 15-20 см нижче місця прикріплення її до гілок. У разі ураження крони дерев омелою білою більш, ніж на 60% такі дерева видаляють.

«Станом на сьогодні ми проводимо роботи у Стрийському парку. Ми провели обрізку понад 40 дерев: обрізали гілки рослин, вражених омелою. Зараз ми зупинили ці роботи, однак найближчим часом продовжимо. Таке «омолодження» потрібне для дерев, які можуть відновитися. Однак, ті дерева, які масово уражені і не підлягають омолодженню, будемо зрізати», – зазначила в.о. директора Стрийського парку Олена Мазурик.

Цього року роботи з боротьби з омелою білою продовжують. Водночас боротьба з цією проблемою на одній окремій адміністративній одиниці неефективна. Цілковите подолання проявів ураження дерев можливе за умови проведення одночасних та суцільних робіт у західному регіоні.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ