У Стрийському парку відновлюють оранжерею

У Стрийському парку закінчують роботи з відновлення оранжереї. Також відновлено кювет, що поруч з оранжереєю. Роботи розпочали  у жовтні минулого року  і планують закінчити до травня цього року. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

З 2006 року оранжерея, яка була однією з окрас Стрийського парку, припинила своє функціонування, у зв’язку з чим втрачено природоохоронний об’єкт, який, в першу чергу, виконував еколого-просвітницьку роль у житті мешканців та гостей міста.

 

У 2015 році управління екології та благоустрою департаменту містобудування Львівської міської ради ініціювало відновлення оранжереї у Стрийському парку. При виконанні робіт використані сучасні матеріали, зокрема дах влаштовано з прозорої полікарбонатної плити, встановлено сучасні склопакети. Обігрів забезпечують 2 твердопаливних котли та 24 радіатори. Також відновлено систему вентиляції та поливу та влаштовано фонтан у декоративному басейні оранжереї. Проведено і зовнішні опоряджувальні роботи. Такий підхід до ремонтних робіт дозволив мінімізувати витрати на майбутнє її утримання.

 

Водночас, під час проведення робіт з реконструкції оранжереї, вдалось також відновити бювет поруч з нею, наповнення якого відбувається з міського водопроводу. «Він вже кілька десятків років не функціонував. До нього підведена питна вода, то ж мешканці, які відчуватимуть спрагу, зможуть безпечно відновити баланс води в своєму організмі, і далі споглядати красу Стрийського парку», – зазначив начальник управління екології та благоустрою ЛМР Андрій Галушка.

 

Роботи виконував ФОП «Луць В. Г». Загальна вартість робіт – 1 156,2 тис. грн.

 

Зараз актуальним є питання наповнення оранжереї рідкісними та екзотичними рослинами з дотриманням всіх фітосанітарних вимог та правил.

 

«Як тільки закінчать ремонтні роботи, зробимо фітокарантин, щоб вбити всіх можливих шкідників, аби потім можна було безпечно розмістити рослини в самій оранжереї. Зараз проводимо опрацювання щодо можливих рослин. Ботанічний сад Лісотехнічного університету звернувся з пропозицією надати нам безкоштовно кілька пальм, Ботанічний сад Університету ім.І.Франка теж зголосився допомогти. Окрім цього, ми передбачили  у бюджеті невеличку суму грошей, щоб можна було закупити і інші види рослин, які були б цікаві і популяризували екоосвіту у місті.

 

«Після відновлення, оранжерея слугуватиме не тільки виставковим залом, а планується також залучати студентську, учнівську молодь до догляду за експонатами та проводити навчально-пізнавальні заняття», – зазначив Андрій Галушка.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ16:31, середа, 14 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
16:30, середа, 14 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0