У Вроцлаві місяць діятиме резиденція Львова

З 1 до 30 квітня у польському місті Вроцлав, в рамках програми «Європейська столиця культури 2016», відбудеться місяць культури Львова. Протягом місяця у Вроцлаві на Львівській вулиці діятиме резиденція Львова, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Вперше в історії програми «Європейська столиця культури» учасником стало місто з-поза меж Європейського Союзу. Саме Львів стане транслятором сучасної української культури в Європі.

«Місто Вроцлав у цьому році офіційно отримало титул Європейська столиця культури, однак, цим почесним званням упродовж місяця володітиме також Львів. Це безпрецедентний випадок, оскільки Львів – перше місто з-поза меж Європейського Союзу, яке отримає цей титул, що вкотре підтверджує важливість нашого міста на культурній мапі Європи та світу», – зазначив в.о. начальника управління культури Михайло Мороз.

Програма Львівського місяця у Вроцлаві  – це масштабний міжнародний проект, який презентує українське сучасне мистецтво закордоном. Українські музика, кіно, візуальне мистецтво, література та численні майстерні презентують Європі весь спектр нашої сучасної культури, а дискусійна програма дозволить знайти ще більше точок дотику між нашими містами та дасть можливість обміну корисними практиками розвитку та інтеграції.

Культурна програма Львівського місяця у Вроцлаві відбудеться  у рамках офіційного партнерства Львова і Вроцлава в рамках програми «Європейська столиця культури Вроцлав 2016», де буде презентовано понад п’ятдесят культурних діячів різних жанрів та поколінь, окрема експозиція українського візуального мистецтва та програма перфомансів.

У рамках Львівського місяця протягом 30 днів Вроцлав відвідають близько сотні українських митців: поетів, прозаїків, режисерів, музикантів, кураторів, художників, перформерів та інтелектуалів з різних сфер.

У літературній програмі буде запрезентовано найновішу українську поезію, створену від початку Революції Гідності, й укладену в антологію «Листи з України».

Не бракуватиме і дискусій на актуальні суспільні теми.

Фестивальним клубом, місцем більшості зустрічей і серцем проекту у Вроцлаві стане Львівський клуб «Під клепсидрою». Тут відбудуться зустрічі з українськими поетами, інтелектуалами, джазові концерти, виступи етногуртів, презентації експериментальних проектів на перетині літератури, музики та візуального мистецтва.

Також у кіноцентрі «Нові горизонти» відбудеться показ новинок українського кінематографу. Покази будуть супроводжувати зустрічі з режисерами та акторами.

Відкриватиме Львівський місяць експозиція сучасного українського мистецтва «Український зріз: перетворення – ІІІ Трієнале». Цей проект залучив до участі понад 50 українських художників і демонструє понад дві сотні арт-об’єктів з усієї України.

Цей проект надзвичайно важливий не тільки для Львова як української культурної столиці, але і для України як країни, що прагне долучитися до Європи у найширшому культурному та цивілізаційному сенсі.

Детальна програма за посиланням http://www.esk2016.lviv.ua/uk/

Вхід вільний.

Дискусії – ДІАЛОГ МІСТ

Література – ЛИСТИ З УКРАЇНИ

Музика – ЗВУКИ ЗІ СХОДУ | СЛУХАЙ УКРАЇНСЬКЕ | ВУЛИЧНА МУЗИКА

Візія – УКРАЇНСЬКИЙ ЗРІЗ: переТВОРЕННЯ – ІІІ ТРІЄНАЛЕ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА

Кіно – УКРАЇНСЬКЕ КІНО

Партнери проекту

Львівська міська рада

Європейська Столиця Культури Вроцлав 2016

Народовий Форум Музики

Мистецьке об’єднання «Дзиґа»

Львів Фундація «ТрансКультура» Україна-Польща

Мистецька рада «Діалог» Львів

Інститут актуального мистецтва

Львів Громадська організація «Вірменська, 35».КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ12:41, понеділок, 19 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:24, понеділок, 19 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0