У Холмі відзначать 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського

Упродовж 21-23 вересня у місті Холм (Республіка Польща) відбудуться урочистості з нагоди 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського. Святкування розпочнуться 21 вересня об 11:00 год у Православній кафедральній церкві св. Івана Богослова із Божественої Літургії з нагоди свята Холмської ікони Божої Матері. Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

 

Опісля відбудеться панахида та освячення хреста в пам’ять Михайла Грушевського. Також заплановано покладання вінків до меморіальної дошки (вул. Сенкевича, 8).

 

Цього ж дня о 16:00 год у Холмській публічній бібліотеці ім. Марії Пауліни Орсетті пройде святковий концерт. Для гостей заходу виступатиме хор Перемисько-Горлицької православної єпархії “Ірмос”, хор Львівського суспільно-культурного товариства “Холмщина”, скрипалька Мирослава Которович, Микола Сікора у супроводі Олени Слюсаренко та Василя Панченко, а також дует бандуристів “Елегія Душі”.

 

Окрім того, упродовж 22-23 вересня відбудеться Міжнародна наукова конференція “Михайло Грушевський та його Мала Батьківщина – Холмщина у ХІХ та ХХ століттях” у Холмській публічній бібліотеці ім. Марії Пауліни Орсетті.

 

Грушевський Михайло Сергійович — український історик, громадський та політичний діяч. Народився 29 вересня 1866 року у м. Холмі (Польща).

 

Для розвитку української літератури Грушевський разом з Іванов Франком заснував і видавав “Літературно-науковий вісник”, був одним з організаторів Української видавничої спілки (1899).

 

Був одним із засновників Української національно-демократичної партії у Галичині. У Петербурзі був одним із засновників часопису “Український вісник” — органу Української парламентської громади І Державної Думи. Після Лютневої революції 1917 р. створена із представників українських соціалістичних партій Центральна Рада заочно обрала його головою. В квітні 1918 р. Михайла Грушевського обрали Президентом України.

 

Помер у Кисловодську 4 листопада 1934 року. Похований на Байковому кладовищі у Києві.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ