У християн Східного обряду почався Різдвяний піст

Сьогодні, 28 листопада, у християн Східного обряду розпочинається Різдвяний піст – останній багатоденний піст року. Сьогодні, 28 листопада, у християн східного обряду розпочинається Різдвяний піст – останній багатоденний піст року. Про це повідомляє інформаційний ресурс УГКЦ.

 

В цей період віряни традиційно обмежують себе в їжі та приділяють більше часу молитві. Все для того, щоб підготуватись фізично і морально до світлого свята Різдва Христового.

 

Піст починається 28 листопада за новим стилем і закінчується 7 січня. Говіння триває 40 днів і тому в церковному уставі називається ще Чотиридесятницею. Оскільки заговини на піст припадають на день пам’яті святого апостола Пилипа, то його ще називають Пилипівкою.

 

Різдвяний піст вважається несуворим. Не можна вживати їжу тваринного походження: м’ясо, яйця і молочні продукти. Інші обмеження змінюються залежно від дня тижня. У понеділок, середу і п’ятницю дозволена рослинна їжа без олії, а у вівторок і четвер – з олією, у суботу і неділю, аж до 2 січня, до них додається риба. Крім того, риба дозволяється й у великі свята – Введення в храм Пресвятої Богородиці (4 грудня), день святителя Миколи Чудотворця (19 грудня), а також у дні пам’яті деяких святих – апостолів Матвія (29 листопада), Андрія Первозванного (13 грудня) і князя Олександра Невського (6 грудня).

 

Дуже суворий пісний день в Святвечір – переддень Різдва. До першої зірки прийнято відмовлятися від їжі, а ввечері – традиційні страви на Святий вечір.

 

Виключно суворо Різдвяний піст дотримуються хіба що ченці і старообрядці, а миряни тримають піст, порадившись зі своїм духівником і враховуючи своє здоров’я.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ