Усі львівські велодоріжки промарковані піктограмами

Усі  прокладені та введені  в експлуатацію велосипедні доріжки у Львові вже промарковано відповідними піктограмами, що робить зручнішим та більш упорядкованим пересування дорогами міста не лише для велосипедистів, а й для пішоходів та водіїв.

 

Останню велодоріжку промаркували сьогодні, 30 березня, на вул. Джорджа Вашингтона, у рамках співпраці міськради з мережею АЗК «ОККО».

 

«Дуже часто трапляється таке, що під час ремонту тротуарів ми робимо лише фрагменти велодоріжок – відповідно, піктограми на них не наносять. Із часом назбирується певна кількість таких вулиць, – розповідає радник міського голови з питань розвитку велоінфраструктури Олег Шмід. – Тож тут дуже помічна співпраця з концерном «Галнафтогаз», спільно з яким ми наносимо піктограми велосипедів на тих вулицях, де їх бракує: ми зійшлись на тому, аби спільно зробити вулиці нашого міста безпечними для всіх категорій людей. Таким чином, входимо в новий велосипедний рік з усіма промаркованими велодоріжками». Наразі без відповідної розмітки в місті залишились лише ті вулиці, де досі тривають відповідні роботи, – просп. Чорновола, вул. Шевченка тощо. Проте незабаром підрядники, які завершують реалізацію цих велопроектів, нанесуть розмітку і там.

 

Окрім вул. Вашингтона, перед початком активного велосипедного сезону відповідні позначення нанесли й на велодоріжки на вулицях Пасічній, Городоцькій, Володимира Великого, Хмельницького, Листопадового Чину, Митрополита Андрея,  Коновальця.

 

До визначення місць у Львові, які потребують нанесення таких піктограм, долучилась Львівська асоціація велосипедистів. «Є 2 важливих аспекти в такому маркуванні, – каже Орест Олеськів, представник Асоціації. – Перший – це сприяння розумінню пішоходів та автомобілістів, що це саме велосипедна доріжка. Це важливо, адже іноді у велосипедистів бувають конфлікти з рештою учасників руху, яким дуже важко це пояснити. Із піктограмами люди самі будуть усе розуміти. Інша річ – це культура самих велосипедистів: піктограма вказує й на напрям руху велодоріжкою, а це унеможливлює конфлікти та робить рух більш безпечним».

 

Вартість нанесення однієї піктограми – 150 грн. Велодоріжка на вул. Вашингтона потребувала 20 таких – по 10 в обидва боки.

 

«Маркування велодоріжок є лише однією зі складових нашого великого проекту «Благаю, живи! Безпека на дорозі», який наша мережа реалізовує вже декілька років поспіль, – відзначає керівник відділу комунікації мережі  АЗК «ОККО» Олександр Шевельов. – У рамках цього проекту, ми комунікуємо з усіма учасниками дорожнього руху та закликаємо їх бути відповідальними. Так, велосипедистів ми просимо обов’язково вдягати світловідбивальний елемент і їздити велодоріжками там, де вони є. У нас є плідна співпраця з міськрадою, тож коли є запит на відповідний проект, ми до нього долучаємось. Це не єдине наше залучення у розвиток велоінфраструктури. Так, ми облаштували велопаркінг біля бізнес-центру на вул. Героїв УПА, де розміщується наша компанія, тому що багато працівників добирається на роботу велосипедом. Незабаром також декілька таких велопаркінгів з’явиться на наших АЗК у Львові. Окрім цього, уже в травні на нашій АЗК на вул. Науковій запрацює спеціалізована веломийка».

 

Відзначимо, що наразі у Львові збудовано близько 65 км велодоріжок, цьогоріч же мають намір перетнути межу у 100 км. Серед запланованих проектів – велодоріжка на Брюховичі, доріжка на верхній частині Городоцької, просп. Червоної Калини, вул. Богданівській, продовжуватимуть роботи на вул. Стуса.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ