В УКУ відбудеться лекція, присвячена меценатській діяльності Андрея Шептицького

У четвер, 8 грудня, о 16.00 год., в УКУ (вул. Свєнціцького, 17, сем. кім. ім. Ірини Шипули №130) відбудеться відкрита лекція «Митрополит Андрей Шептицький – меценат західноукраїнської археології (за матеріалами співпраці з Директором Музею НТШ Ярославом Пастернаком)».

Організатори заходу: Інститут історії Церкви та Кафедра церковної історії УКУ.

 

Лекція має міждисциплінарний характер: на стику історії, археології та історії Церкви. Доповідач розповість про розкопки Я. Пастернака 1932-33 рр. в крипті і наві Святоюрського собору, висвітлить результати досліджень Я.Пастернака в Крилосі 1934-1941 рр. Також буде згадано про умови і основні результати розкопок в Святоюрській крипті 1991-1992 рр., перед перепохованням у ній тлінних останків Кардинала Йосифа Сліпого, в яких Микола Бандрівський брав безпосередню участь. Буде згадано про повторне віднайдення останків з кам’яного саркофагу Свято-Успенського собору княжого Галича.

 

Доповідач: д.і.н. Микола Бандрівський, старший науковий співробітник відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки ЛНУ ім. Івана Франка.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ