Від 1 квітня Уряд затвердив нову ціну природного газу для побутових споживачів

Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 1 квітня для споживачів Львівської області встановлена нова ціна на блакитне паливо. Із врахуванням транспортних витрат та податків вона становить 6,9579 грн./куб. м. Про це повідомляє прес-служба ПАТ “Львівгаз”.

 

Зміна ціни природного газу пов’язана із набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу». Оптовим постачальником-монополістом у сфері забезпечення поставок газу населенню є НАК «Нафтогаз України». Саме ця компанія отримує найбільшу частку від ціни природного газу – 70%. Окрім вартості газу, ще 17% в структурі ціни становить податок на додану вартість, а 10% припадає на транспортні послуги, розмір яких регулює НКРЕКП.

 

Торгова націнка для компаній, на яких покладено спеціальні зобов’язання (ПСО) із забезпечення газом  населення не перевищує 2,5% від оптової ціни палива. Тобто, від вартості газу 6,9579 грн./куб вона становить лише 12 копійок. У Львівської області спеціальний обов’язок постачати газ населенню покладений урядом на ТОВ «Львівгаз збут». Відтак, компанія оперує копійками, а за ці надходження повинна забезпечити постачання природного газу понад 800 тис. споживачів області.

 

Сюди входить робота із забезпечення своєчасних розрахунків, достовірний облік, договірна та претензійна робота, організація та забезпечення роботи Центрів обслуговування клієнтів, підтримка роботи сервісів, серед яких Контак-центр та «Особистий кабінет», обробка даних споживачів з пільгами і субсидіями, а також друк та доставка рахунків.

 

«Спеціальний обов’язок означає, що наша компанія не має права відмовити побутовим споживачам постачати газ. Максимальна торгова націнка на продаж газу для населення обмежена урядовою постановою на рівні 2,5%. В той час, як на вільному ринку постачальники продають природний газ в середньому за ціною 11 грн. за м.куб.. Це одна з основних причин, чому цей ринок наразі не є для них цікавим», –  розповіла начальник відділу з розрахунків з фізичними та юридичними особами ТОВ «Львівгаз збут» Ольга Чабан.

 

Таким чином, зміна вартості послуг за роздрібну поставку газу населенню передусім зумовлена зростанням витрат постачальниками зі спеціальними обов’язками. Основна з них – це збільшення мінімальної заробітної плати в країні, через що витрати ТОВ «Львівгаз збут» зросли приблизно на 32%. Окрім того, порівняно із 2016 роком майже вдвічі збільшилися витрати компанії на забезпечення роботи Контакт-центру для споживача та втричі зросла вартість друку рахунків. Також, на 36% подорожчала вартість доставки рахунків споживачам Львівщини, яку здійснює Укрпошта.

 

«На сьогодні в Львівській області діє щонайменше 45 компаній-постачальників газу. Проте всі вони займаються постачанням палива для комунально-побутових, промислових та бюджетних споживачів. Наразі жоден з них не зацікавився продажем енергоресурсу для населення, яке є найменш платоспроможними. Адже постачання газу цій категорії споживачів несе багато ризиків. Наприклад за умови невчасних розрахунків компанія отримує штрафні санкцій у розмірі подвійної облікової ставки НБУ», – зазначила Ольга Чабан.

 

Вона додала, щоб забезпечити вихід на ринок газу в сегменті «населення» альтернативних постачальників, необхідно встановити торгівельну націнку  на рівні покриття витрат, відділити транспортні послуги від ціни газу, а також монетизувати субсидії, якими сьогодні в області користується майже 70% споживачів та які покриваються не реальними коштами, а паперовими взаєморозрахунками.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ16:31, середа, 14 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
16:30, середа, 14 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0